KIKS ZVEZDE NA MARAKANI! TSC u nadoknadi otkinuo bod šampionu Srbije - vicešampion golom Đakovca odoleo u gostima (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno protiv TSC 1:1 u zaostalom meču osmog kola Superlige Srbije.

Aleksandar Katai postigao je gol u 84. minutu za domaćina, dok je Ifet Đakovac u 91. minutu postavio konačan rezultat.

Crvena zvezda je od starta ovog duela pokazivala više inicijative, ređali su pokušaje, ali čvrsta odbrana TSC-a nije dozvoljavala da ijedna lopta prođe do gola. Ekipe su u svlačionicu otišle bez da su zatresle mrežu, a nije da nisu imale priliku u prvih 45 minuta.

Nastavak igre odvijao se uglavnom pred golom gostiju, izabranici Baraka Bahara su stvarali šanse, udarci su završavali na sve strane, a mreža je mirovala. Sve do 84. minuta kada je Aleksandar Katai konačno prekinuo uspavanku na Marakani i na radost brojnih Delija postigao pogodak. Međutim, ta radost je kratko trajala jer je Ifet Đakovac u prvom minutu sudijske nadoknade zatresao mrežu za izjednačenje.

Sledeći meč u Superligi u okviru 14. kola Crvena zvezda igraće protiv Radnika, dok će TSC gostovati Čukaričkom.

1 / 13 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+4. minut - CRVENA ZVEZDA - TSC 1:1

90+1 - GOL! ŠOK NA MARAKANI! Đakovac pogađa za 1:1

90. minut - Igraće se još četiri minuta

89. minut - Žuti karton za Dragovića

84. minut - GOL! Aleksandar Katai!

81. minut - I dalje bez golova na Marakani

76. minut - Lučić opet pokušava, ali samo do Simića

74. minut - U igri je Katai, izašao je Ivanić

69. minut - Greši odbrana gostiju, lopta stiže do Ivanića koji ima sjajnu priliku, ali je šalje daleko iznad gola

66. minut - Trostruka izmena kod Zvezde: Olajinka, Stamenić i Bukari idu na klupu, a na terenu su Kraso, Endijaje i Mijatović

65. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Bukari je pronašao prostor, šutirao snažno sa 15-tak metara, ali pravo u ruke golmanu Simiću

60. minut - Saša Jovanović je sa izuzetno teške pozicije gađao ka golu domaćina, ali je lopta samo zakačila spoljni deo mreže

57. minut - Bukari, Ivanić, pokušavaju, ali ne pronalaze put do gola

52. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Stamenić je kroz noge fudbaleru TSC-a dobacio loptu do Ivanića koji je imao sjajnu priliku da zatrese mrežu gostiju, ali je lopta završila preko gola

51. minut - Zvezda je napravila gužvu pred golom gostiju koji su imali mnogo sreće

49. minut - Đorđević dobija žuti karton!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Crvena zvezda, TSC

1. POLUVREME

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Igraće se još dva minuta

41. minut - Gužva pred golom gostiju, domaći pritiskaju, ali jaka odbrana TSC ne dozvoljava da lopta prođe

36. minut - Sumnjiva situacija! VAR provera u toku, Zvezda traži penal! Posle konsultacije sa video sobom sudija kaže - nema prekršaja

31. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Bukari se izborio za loptu, dodao je Lučiću sa leve strane koji je promašio zicer!

27. minut - KAKVA ŠANSA ZA TSC! Centaršut Ćirkovića, odlično kretanje Jovanovića ali lopta pogađa Glazera i odbija se u krajnji levi ugao, tik pored stative

25. minut - Umesto Nedeljkovića na terenu je Nikolić

22. minut - Žuti karton za Čalušića! Prekid u toku - lekarska ekipa pruža pomoć Nedeljkoviću koji je zadobio udarac u glavu i krvari

Kosta Nedeljković

20. minut - Gužva pre golom TSC, ali gosti se odlično brane

17. minut - ŠANSA ZA TSC! Jovanović se izborio za loptu, dodao Valukinu koji je šutirao u donji desni ugao, ali je uspeo da izbori samo korner

13. minut - Sada pokušava i Lučić sa više od 20 metara, ali je lopta otišla daleko od desne stative

8. minut - Pokušaj Ivanića sa velike udaljenosti, interveniše golman gostiju i lopta završava preko gola

7. minut - Sada je TSC došao do lopte, polako idu ka golu šampiona Srbije u vrše sve veći pritisak. Crveno-beli odolevaju, gosti za sada nisu opasni...

3. minut - Mirna igra na Marakani. Lopta je u posedu crveno-belih, još uvek "opipavaju" protivnika.

19.00 - Sudija Milan Mitić označio je početak meča!

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer, Dragović, Điga, Rodić, Nedeljković, Lučić, Stamenić, Hvang, Ivanić, Bukari, Olajinka

TSC: Simić, Vlalukin, Đorđević, Ćalušić, Antonić, Petrović, Radin, Kuveljić, Stanić, Ćirković, Jovanović

FK Crvena zvezda

Pred nama je duel šampiona i vicešampiona, pa se očekuje izuzetno kvalitetna predstava. Zvezda u duel ulazi sa druge pozicije, uz sedam bodova manje od vodećeg Partizana, dok je TSC treći sa minus 12 u odnosu na crno-bele.

"Spremamo se identično za susrete u domaćem prvenstvu i Ligi šampiona. Upoznati smo sa kvalitetom ekipe TSC, radi se o dobrom timu, fleksibilnom, koji igra u Ligi Evrope i u svom rosteru ima kvalitetne igrače. Bićemo spremni za sutrašnji okršaj. Osećamo uvek pritisak, naročito u situaciji kada Crvena zvezda nije lider na tabeli. Znamo da nam je pobeda jedina opcija, pa ćemo i igrati u skladu sa tim", rekao je trener crveno-belih Barak Bahar.

Barak Bahar

"Neće biti lako, ali privilegija je igrati na najvećem stadionu na kome Zvezda nije izgubila već 5-6 godina i na koji se ide jednom godišnje. Ovaj meč posmatram kao priliku i izazov. Pripremajući se za njega videli smo da Zvezda izlazi iz krize i napreduje, iako ne pobeđuje onako ubedljivo kako smo od njih navikli. Nismo presrećni zbog momenta u kome se utakmica igra i rado bi je pomerili, ali prilagođavamo se. Praktično smo imali jedan dan za pripremu meča koji se u idealnim uslovima sprema deset dana. Tako je kako je i pokušaćemo da sa što manje detalja opteretimo igrače i da im damo samo osnovne informacije i da budemo što više svoji", poručio je trener TSC Žarko Lazetić.