TSC POPIO PETARDU U NEMAČKOJ: Frajburg DEKLASIRAO srpskog vicešampiona i demonstrirao razliku u klasi! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Frajburga na gostovanju u utakmici 4.kola grupe A Lige Evrope rezultatom 5:0.

Golove su postigli Rol u 24., Egelštajn u 56., Vajshaupt u 69., Adamu u 80. minutu i Doan u nadoknadi vremena.

U prvom poluvremenu apsolutna dominacija Nemaca, a golman Ilić bio je najzaslužniji što rezultat nije bio ubedljiviji u korist domaćeg tima.

Odbranio je zicere Hefleru u 4. minutu i Holera u 33. minutu.

TSC je imao mnogo sreće u 38. minutu, kada je Grifo nakon silovitog udarca uzdrmao stativu.

Ista slika i u nastavku Frajburg je golovima Egenštajna Vajaspauhta, Adamua i Doana dekalsirao srpskog vicešamšpiona.

U drugom meču Vest Hem je savladao Olimpijakos rezultatom 1:0

Nakon četvrtog kola TSC je ostao na poslednjem mestu sa svega 1 bodom, dok je Frajburg na deobi prvog mesta sa Vest Hemom sa 9 bodova. Olimpijakos je treći sa četiri boda.

TSC

Drugo poluvreme:

90+2 minut - GOL, 5:0, DOAN, potpuna katastrofa srpskog vicešampiona!

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

85. minut - Nova prilika za Frajburg, Ilić sjajno brani udarac glavom.

80. minut - GOL, 4:0, ADAMU! - Frajburg postiže i četvrti pogodak, nakon brze kontre, Adamu rezantnim udarcem matira Ilića.

69. minut - GOL, 3:0, VAJSHAUPT! Frajburg postiže i treći pogodak, uporan je bio Nemac, probio se po levom boku i matirao Ilića.

63. minut - Frajburg i dalje kontroliše sva dešavanja na terenu.

56. minut - GOL, 2:0, EGENŠTAJN! Sjajna akcija Nemaca, Grifo je proigrao kao na tacni Egeštajna, on snažnim udarcem sa desetak metara šalje loptu u mrežu!

51. minut - Ista slika i u nastavku, Frajburg nastavlja sa napadima, domaćin želi i drugi gol.

48. minut - Samo što je ušao Ćirković je imao veliku šansu da izjednači. šutirao sa desetak metara, ali je Atubolu bio na mestu.

- Dvostruku izmenu napravio je Lazetić, umesto Vlalukina i Kuveljića u igri su Čalušič i Ćirković

46. minut - Utakmica je nastavljena

TSC

Prvo poluvreme:

45.minut - Prvo poluvreme je produženo za minut

38. minut - Velika sreća za srpskog predstavnika, Grifo nakon brze akcije Frajburga silovitom udarcem pogađa stativu.

33. minut - Nova fantastična intervencija Ilića nakon šuta Hoilera.

30. minut - Vlalukin dobija prvi žuti karton na meču.

28. minut - Domaćin nastavlja sa inicijativom, pokušao je Hefler sa distance, srećom zamalo pored gola.

24. minut - GOL, 1:0, ROL! Nakon centaršuta Egeštajna sa desne strane Rol se najbolje snašao i savladao nemoćnog Ilića

15. minut - Žestoka inicijativa domaćina, izveli su već šest kornera do sada.

9. minut - Domaćin je preuzeo inicijativu, ali TSC za sada uspešno odoleva.

4. minut - Velika šansa za domaćina, sjajno je reagovao Ilića nakon šuta Heflera.

3. minut - TSC je hrabro ušao u meč, izašli su visoko na polovinu Frajburga

1. minut - Utakmica je počela

TSC

FRAJBURG: Atebolu - Ginter, Linhart, Gulde - Sildilinja, Egenštajn, Hofler, Vajshaupt - Rolf, Grifo, Holer.

TSC: Ilić - Đorđević, Antonić, Stojić - Vlalukin, Kuveljić, Đakovac, Vulić, Petrović - Milovanović, Jovanović.

Fudbaleri TSC -a gostuju Frajburgu u utakmici 4. kola grupe A Lige Evrope.

TSC posle tri kola ima jedan osvojen bod i autsajder je u meču sa nemačkim predstavnikom.

Frajburg je sa druge strane na deobi prvog mesta sa 6 bodova koliko ima i Vest Hem. Treći je Olimpijakos sa četiri boda.

Ipak trener TSC-a Žarko Lazetić ne ističe unapred belu zastavu.

"Došli smo u super raspoloženju, još kada vidimo uslove i stadion radujemo se spektaklu protiv izvanredne ekipe. Imamo ambicije kao pred svaku utakmicu i poučeni iskustvom iz prošle utakmice sa njima, daćemo sve od sebe, da budemo hrabri i organizovani i da dođemo do povoljnog rezultata za nas", rekao je Lazetić na konferenciji za novinare.

Žarko Lazetić

Lazetić je istakao da se ne opterećuje rezultatom, kao i da su mu mnogo bitniji stav, motiv i prikazana igra na terenu.

"Ne posmatram to tako, jer i ja i stručni štab gledamo da sve prenesemo na igrače, meni je važno pre svega kako izgledamo na terenu. Mnogo sam bio zadovoljniji protiv Novog Pazara nego protiv Zvezde gde smo ostvarili kao dobar rezultat. Najvažniji jeste na kraju rezultat, ali meni je važnije od toga da li smo tim, kako pariramo i koliko se držimo na terenu onoga što želimo da radimo", istakao je Lazetić.

TSC je u prethodnom kolu na domaćem terenu izgubio od Frajburga sa 3:1.

"Dobro se branimo timski i tako će biti i sutra. Ako ih svedemo na jedan na jedan i veliki prostor onda su u prednosti. Grifo je sjajan igrač, njega smo naglasili pre utakmice, ali on je nama dao gol iz penala, slobodnog udarca i kada se naš igrač okliznuo. Protiv takvih timova je nama potrebna ta sreća koju su oni imali", rekao je Lazetić i dodao:

"Ta utakmica nam je neki model da pokušamo da ponovimo neke stvari što se tiče defanzivnog aspekta, pa da posle treninga i svega ostalog što radimo zaslužimo malo više sreće i mi budemo u prednosti", zaključio je Lazetić.