ZVEZDINO DETE IZVUKLO ŠAMPIONA SA IVICE PROVALIJE: Crveno-beli nakon PREOKRETA slavili u Pančevu i ostali u trci za titulom!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar u Pančevu rezultatom 1:2 u utakmici 15. kola Superlige Srbije.

Zvezda je ponovo prošla kroz pakao i teškom mukom došla do trijumfa.

Železničar je poveo golom Romanića u 16 minutu i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Barak Bahar je uveo Mijatovića, Ivanića i Bukarija i to se isplatilo.

Najpre je Ivanić izjednačio u 61. minutu, a pobedu crveno-belima doneo je mladi Mijatović u 76. minutu.

Zvezda je druga na tabeli domaćeg šampionata sa 34 boda dok je Železničar na 14. poziciji sa 11 osvojenih bodova.

1 / 8 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Meč je produžen za tri minuta.

84. minut - Železničar je krenuo ofanzivnije, Pančevci viš nemaju šta da izgube.

79. minutu- Nova izmena u Zvezdi, ušao je Hvang umesto Lučića

77. minut - Kakva prilika za Železničar, Šušnjar se spetljao na tri metra od gola Popovića

76. minut - GOL, 1:2, MIJATOVIĆ! Sjajno je reagovao mladi golgeter nakon centaršuta Kange iz prekida sa desne strane.

74. minut - Železničar opasan iz kontre, šutirao je Lakićević iz daljine, pravo u Popovića

72. minutu - Velika prilika za Ivanića nakon kombinacije sa Bukarijem, ponovo je bio neprecizan.

Zvezda

69. minut - Bukari šutira sa ivice šesnaesterca, pravo u Živkovića.

65. minut - Nakon odličnog centaršuta Nedeljkovića, Mijatović šutira precizno glavno, Živković paradomm sprečava pogodak.

61. minut- GOL , 1:1, IVANIĆ! Nakon dobre kombinacije crveno-belih lopta dolazi do usamljenog Ivanića koji rutinski vara Živkovića.

59. minut - Dobar udarac Lazara Nikolića iz daljine, brani Živković.

Zvezda

57. minut - Velika prilika za Ivanića, šutirao je preko gola iz izgledne situacije.

54. minut - U igri su Ivanić i Bukari, umesto Kangve i Kataija.

47. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Mijatović je zapretio golu domaće ekipe, već na startu drugog dela igre, samo što je ušao u igru. Ipak, lopta je otišla preko gola.

46. minut - Izašli su iz Igre Šerif Endiaje i Milan Rodić, a na terenu su Lazar Nikolić i Jovan Mijatović.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Železničar

Prvo poluvreme:

45. minut- Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

42. minut- Igra se na polovini Pančevaca, crveno -beli kruže oko gola domaćina, međutim bez prave završnice.

37. minut- Velika prilika za Kataija, sa pet metara šutirao je pravo u Živkovića.

31. minut - Sjajan prodor Olajinkepo levoj strani, ali loša završnica u izglednoj situaciji.

Železničar

27, minut - Velika prilika za Kataija nakon centaršuta Kange. Pokušao je glavom ali je šutirao pored gola.

21. minut - Zvezda je nastavila sa napadima nakon primljenog gola, ali bez prave šanse.

16. minut - GOL, 1:0, ROMANIĆ! Domaćin je iskoristio prvu šansu na meču. Romanić je posle centaršuta Đorđevića pogodio mrežu Popovića.

11. minut - Katai je bio u opasnom prodoru, ali se spetljao.

8. minut - Prva prilika za Zvezdu, pokušao je Lučić, brani Živković

5. minut - Inicijativa crveno-belih od starta

1. minut - Utakmica je počela

ŽELEZNIČAR: Živković - Balaž, Grgić, Hajdin, Konatar, Lakićević, Pantelić, Pavlov, Romanić, Stanković Đorđević.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić - Kanga, Kangva - Lučić, Katai, Olajinka - Endiaje.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Železničaru u u utakmici 15. kola Superlige Srbije.

Zvezda ulazi u meč u ne baš sjajnom raspoloženju, nakon poraza od Lajpciga i neubedljivih igara u domaćem šampionatu.

Trener crveno-belih Barak Bahar svestan je važnosti meča.

"Svaka naredna utakmica je prilika da se ekipa izdigne, povrati samopouzdanje, kao i da postiže više golova, bude konkretnija i bolja na terenu. Pritisak je naravno prisutan uoči svake utakmice Crvene zvezde", rekao je Bahar, prenosi klub.

Barak Bahar

Crveno-beli su drugi na tabeli domaćeg šampionata sa 31 bodom, odnosno imaju šest manje od prvoplasiranog Partizana, dok je Železničar na 14. poziciji sa 11 osvojenih bodova.

"Crvena zvezda ima utakmice na svaka tri dana, ali ne sme da nam bude izgovor činjenica da često igramo. Imamo veliki broj igrača, kvalitetan roster. Moraćemo malo da rotiramo i uoči ove utakmice. Želimo da odemo na pauzu sa dobrom atmosferom i rezultatom", rekao je Bahar.

Defanzivac crveno-belih Uroš Spajić će propustiti predstojeći prvenstveni duel.

"Spajić neće biti u konkurenciji za utakmicu, s obzirom da ima manji problem sa kolenom. Ne želimo da rizikujemo ozbiljniju povredu. Svi ostali su zdravi. Imamo veliki roster igrača, odlučićemo ko će biti na terenu u okviru prireme za utakmicu. Očekuje nas još jedan trening do sutrašnjeg meča", rekao je trener Zvezde.