SRBIJA U NEDELJU IGRA ISTORIJSKI MEČ ZA EURO! Mađarska autogolom u nadoknadi otišla u Nemačku, Crna Gora sačuvala nadu!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Crne Gore savladali su Litvaniju sa 2:0 u utakmici pretposlednjeg kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je ovom pobedom sačuvala nadu za plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Potrebno im je da savladaju Mađarsku u Budimpešti, a Bugarska napravi senzaciju i savlada Srbiju u Leskovcu.

Orlovima je protiv Bugarske u Leskovcu potreban samo bod za plasman na Evropsko prvenstvo posle 24 godine čekanja.

Crna Gora je golovima Kuča u 3., i Jovetiča u 48 minutu lako slavila u ovom meču.

Sada ima 11 bodova, dva manje od Srbije, a četiri od prvoplasirane Mađarske.

BUGARSKA -MAĐARSKA 2:2

CRNA GORA - LITVANIJA 2:0

90. minut - Utakmica je završena

48. minut - 2:0 - Jovetić duplira prednost Crne Gore, domaćin sve bliži pobedi koja mu ostavlja nadu za Evropsko prvenstvo

46. minut - Nastavljen je meč u Podgorici

45. minut - Završeno je prvo poluvreme u Podgorici

3. minut - 1:0- Kuc dovodi Crnu Goru u vođstvo. On je perfekttnim udarcem izvan kaznenog prostora loptu poslao u desni ugao gola Gertmonasa. Sjajan start domaćina.

1. minut - Počela je utakmica u Podgorici

Srbija, Crna Gora

Fudbaleri Mađarske izborili su plasman na Evropsko prvenstvo.

Mađarska je u Sofiji odigrala nerešeno sa Bugarskom 2:2 i kolo pre kraja obezbedila plasman u Nemačku.

Mađarska je povela golom Adama u 10. minutu, Bugarska izjednačila u 24. minutu preko Deleva.

Preokret i vođstvo Bugarima doneo je Despodov sa penala u 78. minutu.

Petkov je u 7. minutu nadoknade postigao autogol i odveo Mađare na Evropsko prvenstvo.

U večernjem terminu sastaju se Crna Gora i Litvanija.

U slučaju da Litvanija ostane neporažena Srbija će obezbediti i teoretski plasman na EURO posle 24 godine.

Mađarska će u poslednjem kolu kvalifikacija dočekati Crnu Goru, dok će Bugarska igrati protiv Srbije u Leskovcu.

Reprezentacija Mađarske je postala deseta selekcija koja je obezbedila plasman na EP, posle Engleske, Francuske, Španije, Belgije, Portugala, Turske, Škotske, Austrije i domaćina Nemačke.

Mađarska

90 + 7 minut - 2:2, Neverovatna drama u Sofiji. Petkov nakon kornera postiže autogol i tako odvodi Mađare na Evropsko prvenstvo!

90 +3 - Neverovatnu priliku promašio je Soboslaj za izjednačenje i plasman Mađarske na EURO!

78. minut - 2:1, Bugarska je povela sa penala, strelac je Despodov. Ovaj rezultat najviše odgovara Crnogorcima koji bi pobedom protiv Litvanije i Mađarske u poslednjem kolu izborili plasman na EP!

56. minut - I Mađarska ostaje sa igračem manje, Kerkez zbog simuliranja dobija drugi žuti karton. Snage su ponovo izjednačene.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Sofiji.

Bugarska

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

39. minut - Neverovatno novi crveni karton, Gruev je oborio Botku u izglednoj kontri. Srećom po domaćina, reagovao je VAR i sudija Stefanski je nakon gledanja snimka poništio svoju odluku i pokazao Botki žuti karton zbog simuliranja.

37. minut - Bugarska ostaje sa igračem manje, Antov je nakon neopreznog starta dobio drugi žuti karton.

24. minut - 1:1 - Bugarska je izjednačila, Delev je strelac. Neće Mađari imati lak posao u Sofiji

Bugarska

10. minut - 0:1! Mađarska je sasvim zasluženo povela golom Martina Adama na asistenciju Soboslaja. Islatila se im inicijativa od samog početka meča.

- Počela je utakmica u Sofiji

Srbija, Mađarska

Fudbaleri Srbije mogli bi već u četvrtak uveče zvanično da se plasiraju na Evropsko prvenstvo 2024 godine u Nemačkoj.

Na programu su utakmice pretposlednjeg kola u grupi G gde se nalazi i Srbija.

Orlovi su slobodni u ovom kolu a sastaju se:

BUGARSKA - MAĐARSKA (18)

CRNA GORA - LITVANIJA ( 20.45)

Mađarskoj joj je dovoljan i bod da se zvanično plasira na Evropsko prvenstvo, a Crna Goru samo pobeda ostavlja kakvu takvu nadu za EP u Nemačkoj iduće godine.

Ako Crna Gora kiksne Srbija će se već večeras plasirati na Evropsko prvenstvo, u suprotnom "Orlovima" će u nedelju trebati bod protiv Bugarske u Leskovcu.

Srbija, Crna Gora, Srbija - Crna Gora

Selektor Crne Gore Miodrag Radulović u ovom duelu neće moći da računa na suspendovanog Stefana Savića, kao i Adama Marušića koji se nedavno povredio u dresu Lacija na meču protiv Rome.

"Moramo da budemo realni i priznamo da ne zavisi sve od nas, ali pred nama su dve utakmice u kojima moramo da ostvarimo pobede. Sav fokus je trenutno na Litvaniji, a tek kada se završi ta utakmica razmišljaćemo o Mađarskoj. Litvanci su nam veliki dužnici, dva boda koja smo izgubili tamo su na neki način i promenila tok kvalifikacija i želimo da im se revanširmao. Igraćemo napadački u formaciji 4-4-2, ali nećemo ići grlom u jagode, već ćemo biti pametni i dati sve od sebe da ostvarimo pobedu", poručio je Radulović.