ZVEZDA POSLE ROVOVSKE BITKE PALA U PIREJU: Olimpijakos GRANITNOM odbranom u nastavku zaustavio Sferopulosa i crveno-bele!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa u Pireju u utakmici 9. kola Evrolige rezultatom 88:83

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, 15 je dodao Miloš Teodosić, Jago dos Santos je postigao devet, a Luka Mitrović osam poena.

Olimpijakos je do pobede vodio Alek Piters sa 28 poena, Ajzea Kenan je ubacio 15, Mustafa Fal je utakmicu završio sa 14, a Kostas Papanikolau sa 11 poena.

Zvezda je odigrala dobru prvu četvrtinu, ubacila je pet trojki iz devet pokušaja i uglavnom je bila u prednosti, da bi na prvi odmor otišla sa prednošću od 23:20.

Gledali smo vrlo izjednačeno prvo poluvreme. Crveno-beli su većim delom bili u blagom vođstvu, u jednom momentu i +8 31:39.

Onda sledi pad Zvezda serija domaćina 10:0 i na kraju +1 na poluvremenu 45:44. U trećoj četvrtini neverovatno mali broj poena crveno-belih, svega 9 poena i pred poslednju deonicu.

Olimpijakos je bio u dvocifrenoj prednosti prednosti 64:53

U poslednjoj deonici Olimpijakos je imao +14, a onda je Zvezda serijom prišla na -5 80:75 i propustila par izglednih prilika za potpuni povratak.

Zvezda trenutno ima skor 3-6, dok je Olimpijakos na 5-4

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Milano, dok će Olimpijakos ugostiti Žalgiris.

1 / 5 Foto: Starsport.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Trojka Teodosića 82:78. Nedović dobija tehničku, Piters pogađa bacanje 83:78. Vokap pogađa jedno bacanje 84:78. Potom je još dva puta bio na liniji penala i oba puta bio polovičan. Nedović pogađa trojku 86:83. Papanikolau siguran 88:83

39. minut - Zvezda propušta priliku da se potpuno vrati u meč, što kažnjava Piters sa penala 82:75

38. minut - Nedović pogađa trojku uz faul 80:72. A onda i Jago nakon promašaja domaćina 80:75

37. minut - Jago trojkom prekida seriju domaćina 78:66

36 . minut - Nova serija Olimpijakosa +15 , 78:63

35 minut. Trojka Papanikolaua, a potom Teodosić laki poeni 72:63

34. minut - Bolomboj teškom mukom pogađa iz reketa 69:61

32. minut - Pogađa i Tobi za tri 66:59. Međutim onda Luncis za tri 69:59

31. minut -Važna trojka Davidovca 64:56

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Završena je treća četvrtina, očajna realizacija Zvezde. Postigli su samo 9 poena Domaćin ubedljivo vodi 64:53

29. minut - Kenan trojka nakon ofanzivnog skoka i povratnog pasa, 61:50. Sferopulos traži tajm-aut.

28. minut - Teodosić trojka iz očaja 57:50

27. minut - Kenan prekida seriju promašaja, trojka 55:47

26. minut - Fal promašuje oba bacanja

25. minut - Teodosić polovičan sa penala 50:47. Potom Kenan sa poludistance 52:47

23. minut - Mitrović iz kontre postiže prve poene za crveno-bele u nastavku 50:46

22. minut - Fal postiže prve poene u nastavku, potom i Piters za tri 50:44

Zvezda

Gledali smo vrlo izjednačeno prvo poluvreme. Crveno-beli su većim delom bili u blagom vođstvu, u jednom momentu i +8 31:39. Onda sledi pad Zvezda serija domaćina 10:0 i na kraju +1 na poluvremenu 45:44. Istakao se Nemanja Nedović sa 13 poena, Teodosić je postigao 8.

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Brazdejkis od tablu 45:44, za minimalnu prednost domaćina na poluvremenu

19. minut - Teodosić sa penala prekida seriju domaćina 41:41. Nakon pogotka Fala, Nedović pogađa uz faul 43:44

18. minut - Domaćin u seriji, Piters za izjednačenje 39:39

17. minut - Mitrović promašuje oba penala. Larencakis pogađa uz faul 37:39

16. minut - Sad Tobi posle ofanzivnog skoka, Sikma vraća 33:39

15. minut - Piters pogađa za tri 31:35. Gedraitis nakon ofanzivnog skoka njegovi prvi poeni 31:37

14. minut - Pogađa Mitrović 28:35

13. minut - Jago pogađa trojku 25:30, a onda Larencakis iz drugog napada Olimpijakosa 28:30. Potom Teodosić druga trojka 28:33

12. minut - Vokap pogađa za tri, a onda Tobi iz reketa 25:27

11. minut - Mitrović siguran sa penala 22:25

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Kenan, njegova druga trojka, Teodosić odgovara istom merom, a onda Mitrović iz skoka za kraj prve četvrtine 20:23

9. minut - Bolomboj pogađa za tri, Fal vraća za dva 17:18

8. minut - Kenan pogađa za tri, 13:15, a potom Fal za novo izjednačenje 15:15

7. minut - Opet Nedović, nova trojka 10:13. a onda i Bolomboj zakucava 10:15

6. minut - Piters na asistenciju Fala pogađa iz reketa 10:10

5. minut - Nedović vrlo raspoložen, druga trojka 8:10

4. minut - Mini serija Olimpijakosa, pogađa Piters 8:7

2. minut - Nedović pogađa za tri, a potom krade loptu i pogađa iz kontre 2:7

1.minut - Davidovac i Fal postižu prve poene na meču 2:2

Zvezda

- Zvezda kreće u postavi Jago, Nedović, Lazarević, Davidovac, Bolomboj

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Olimpijakosu u utakmici 9. kola Evrolige.

Zvezda u Atinu stiže nakon sjajne partije i ubedljive pobede nad Fenerbahčeom.

Crveno-bele muče kadrovski problemi. Zvezda je u Atinu doputovala bez povređenih Nejpira, Simonovića, Hange i Lazića.

Janis Sferopulos

Trener crveno-belih Janis Sferopulos očekuje težak meč sa bivšim klubom.

"Igramo protiv jako dobrog tima, tima čije kvalitete poznajemo, bili su finalisti prošle sezone. Možda u poslednje vreme nemaju dobre rezultate, ali imaju ogroman kvalitet i mogu da igraju jako dobro. Moramo da budemo spremni za bitku sa jako dobrim timom", rekao je Sferopulos.

Olimpijakos je takođe u utorak slavio u Beogradu protiv Makabija i u dobrom raspoloženju dočekuje ovaj meč.

Nakon 8. kola Zvezda ima skor 3-5, dok je grčki klub polovičan sa skorom 4-4.