NASTAVLJENA AGONIJA MILOŠEVIĆEVE BOSNE: Slovačka slavila u Zenici, savršeni Portugal!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Portugala u velikom stilu završili su kvalifikacije za Euro 2024, pobedom nad Islandom 2:0, za perfektan učinak u deset mečeva.

Strelci za Portugalce bili su Bruno Fernandeš u 37. minutu iz penala i Rikardo Horta u 66. na asistenciju Ronalda.

Portugal

U istoj grupi, gde je odavno sve rešeno po pitanju plasmana na Euro, Slovačka je u Zenici savladala BiH 2:1, a Luksemburg je bio bolji od Lihtenštajna u gostima 1:0.

Prethodno, BiH je poražena od Luksemburga i Portugalije, a jedinu pobedu pod Miloševićem zabeležila je protiv najslabijeg tima u grupi, Lihtenštajna.

Sumorno veče na "Bilinom Polju" obeležili su i najvatreniji navijači domaćeg tima koji su, posle poruka za predsednika Saveza Vica i kompletan Savez, napustili tribine.

Povela je Bosna i Hercegovina autogolom Patrika Horosovskog u 49. minutu, da bi preokret i pobedu Slovačkoj doneli pogocima Robert Boženik u 52. i Lubomir Satka u 71. minutu.

Bosna i Hercegovina je od 63. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Renato Gojković.

Slovačka je trijumfom u Zenici samo potvrdila drugo mesto i prolaz na završni turnir.

Lihtenštajn je poražen Luksemburga, golom Žersona Rodrigesa u 69. minutu.

Tako je Lihtenštajn završio kvalifikacije sa svih deset poraza i sa samo jednim postignutim golom.

Španija

U Grupi A, Španija je kao domaćin pobedila Gruziju sa 3:1.

Strelci za Španiju bili su Robin Le Normand u četvrtom, Feran Tores u 55. i Luka Ločosvili autogol u 72. minutu.

Gol za Gruziju postigao je Hviča Kvarachelija u 10. minutu.

U drugom meču Grupe A, Škotska i Norveška su u Glazgovu odigrali nerešeno 3:3.

Strelci za Škotsku bili su Džon Mekgin iz penala u 13, Leo Ostigard autogol u 33. i Stjuart Armstrong u 59. minutu.

Golove za Norvešku postigli su Aron Donum u trećem, Jorgen Larsen u 20. i Mohamed Eljunusi u 86. minutu.

Plasman na Evropsko prvenstvo obezbedile su Španija i Škotska.

Tabela Grupe A: 1. Španija 21 bod, 2. Škotska 17, 3. Norveška 11, 4. Gruzija osam i 5. Kipar 0.

Plasman na Evropsko prvenstvo do sada je obezbedilo 17 reprezentacija - Srbija, Albanija, Austrija, Belgija, Danska, Engleska, Francuska, Mađarska, Holandija, Portugal, Rumunija, Škotska, Slovačka, Španija, Švajcarska, Turska i domaćin Nemačka.

Jedine reprezentacije sa savršenim učinkom u ovim kvalifikacijama Francuska (7/7) i Portugal (10/10) koja će, ipak, poneti epitet najuspešnije zbog većeg broja pobeda.