SRBIJA DEFINITIVNO U ČETVRTOM ŠEŠIRU! Stigle loše vesti iz Slovenije i Češke, Orlovi moraju NAJTEŽIM putem!

kavalifikacije za ep

Odigrane su utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Evropskog prvenstva u grupama E, C i H.

Za ljubitelje fudbala u Srbiji najinteresantnije su bile utakmice Češka -Moldavija i Slovenija - Kazahstan.

Nažalost iz Olomouca i Ljubljane nisu stigle dobre vesti, favoriti su opravdali očekivanja.

To znači da će Srbija žreb za Evropsko prvenstvo 2. decembra dočekati u četvrtom šeširu.

Češka je savladala Moldaviju sa 3:0 golovima Doudere u 14, u Čorija u 72. i Součeka u 90. minutu.

Češka

Slovenija je sa 2:1 bila bolja od Kazahstana.

Domaćin je poveo golom Šeška iz penala u 41. minutu, Kazahstan izjednačio preko Orazova u 48. minutu, a pobedu domaćima i plasman na EURO doneo je Verbić u 88. minutu.

Obe ekipe su tako na tabeli drugoplasiranih reprezentacija ispred Srbije i Orlovi će morati u četvrti šešir.

Dubočica, stadion Dubočica, Leskovac, Srbija

Fudbaleri Srbije nakon 24 godine izborili su plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija je remijem protiv Bugarske 2:2, izborila vizu za Nemačku, ali i zakomplikovala sebi situaciju pred žreb 2. decembra u Hamburgu.

Umesto već viđenog trećeg šešira, Srbija je će po svemu po sudeći biti u najslabijem četvrtom šeširu.

Ipak ima nade.

Da bi Srbija završila u trećem šeširu, meč Slovenija - Kazahstan mora da se završi nerešenim rezultatom, dok u Češkoj gde gostuje Moldavija domaćin ne sme da pobedi.

S obzirom da su i Slovenija i Češka poprilični favoriti, ovakav ishod je malo verovatan, ali ipak treba sačekati.

Srbija bi bila ispred Kazahstana i Moldavije u ovom slučaju.

Ukoliko kiksne jedna od ove dve reprezentacije, poslednja nada je sutra na meču Hrvatska -Jermenija, gde bi gost morao da ostane neporažen u Zagrebu uz pobedu Velsa protiv Turske ili napravi još već senzaciju i savlada Hrvatsku bez obzira na ishod druge utakmice.

Tada bi Srbija bila ispred Hrvatske ili Velsa u krajnjem plasmanu.