ZATO JE MANČESTER SITI ŠAMPION: Građani okrenuli Lajpcig! Dormund slavio u Milanu, PSŽ u 98. minutu do boda protiv Njukasla

5. kolo

Velika uzbuđenja videli smo u utakmicama 5. kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Grupa E

Ranije danas Lacio je savladao Seltik, da bi sva tri boda osvojio i Atletiko Madrid na gostovanju Fejnordu.

Posle ovog kola je jasno da će Atletiko i Lacio proći u narednu fazu Lige šampiona, dok će Fejnord u Ligu Evrope.

Grupa F

Dortmund je slavio kao gost Milanu i pobedom obezbedio prolaz u narednu fazu. Za drugo mesto će se boriti PSŽ, Njukasl i Milan. Najbliži tome je PSŽ koji je u 98. minutu iz penala došao do boda protiv Njukasla.

Grupa G

Mančester siti je gubio sa 2:0 protiv Lajpciga, a onda pokazao šampionski gen i slavio sa 3:2. Od ranije je poznato da su Siti i Lajpcig obezbedili prolaz u narednu fazu takmičenja.

Posle večerašnjih mečeva jasno je da će Jang bojs u Ligu Evrope, dok Crvena zvezda ispada iz Evrope.

Grupa H

Barselona je posle preokreta savladala Porto i plasirala se u narednu fazu Lige šampiona.

Za drugo mesto će u poslednjem kolu igrati Porto i Šahtjor, dok je Antverpen ispao iz Evrope.

TOK MEČEVA

Grupa E

Lacio - Seltik 2:0 (0:0)

(Imobile 82, 84)

Fejnord - Atletiko Madrid 1:3 (0:1)

(Viefer 77 - Gertruda 14 ag, Hermoso 59, Himenes 81 ag)

Tabela: Atletiko 11, Lacio 10, Fejnord 6, Seltik 1.

Grupa F

Milan - Dortmund 1:3 (1:1)

(Čukvueze 37 - Rojs 10, Bino-Gitens 59, Adejemi 69)

PSŽ - Njukasl 1:1 (0:1)

(Mbape 90+8 - Isak 24)

Tabela: Dortmund 10, PSŽ 7, Njukasl 5, Milan 5.

Grupa G

Jang bojs - Crvena zvezda 2:0 (2:0)

(Nedeljković 8 ag, Blum 29)

Mančester siti - Lajpcig 3:2 (0:2)

(Haland 55, FIl Foden 70, Alvarez 87 - Openda 13, 33)

Tabela: Mančester siti 15, Lajpcig 9, Jang bojs 4, Crvena zvezda 1.

Grupa H

Šahtjor - Antverpen 1:0 (1:0)

(Matvijenko 13)

Barselona - Porto 2:1 (1:1)

(Žoao Kanselo 32, Žoao Feliks 57 - Pepe 30)

Tabela: Barselona 12, Šahtjor 9, Porto 9, Antverpen 0.

2. POLUVREME

90+8. minut - Mbape sa penala doneo remi PSŽ-u

U kasnoj nadoknadi vremena Pari Sen Žermen je golom Kilijana Mbapea stigao do remija protiv Njukasla.

87. minut - Veliki preokret Sitija

Zato su šampioni! Mančester siti je nadoknadio dva gola minusa i pogotkom Hulijana Alvareza poveo sa 3:2 u finišu meča.

80. minut - Atletiko vraća dva gola prednosti u Roterdamu

Kakva nesreća za Fejnord, postigli su dva auto-gola večeras. Ovog puta je Santjago Himenez savladao svog golmana, a Madriđani vode sa 3:1.

77. minut - Tračak nade za Fejnord

Domaćin je u Roterdamu golom Viefera smanjio na 1:2 protiv Atletika.

70. minut - Izjednačenje u Mančesteru

Fil Foden je doneo izjednačenje Mančester sitiju protiv Lajpcigu. Siti je nadoknadio dva gola zaostatka.

69. minut - Dortmund je duplirao prednost u Milanu

Karim Adejemi je strelac trećeg gola za Dortmund. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, golman Manjan loše intervenisao, a lopta je prešla gol-liniju.

59. minut - Dortmund ponovo vodi u Milanu

Sjajna akcija gostujućeg tima, lopta je sa desne strane stigla na levu, a Bino-Gitens je sa 15-tak metara poslao u mrežu.

57. minut - Atletiko duplirao vođstvo u Roterdamu

Španci su poveli sa 2:0 protiv Fejnorda. Strelac je Mario Hermoso.

57. minut - Barselona je preokrenula protiv Porta

Žoao Feliks je doneo domaćinu vođstvo.

55. minut - Haland smanjio prednost Lajpciga

Najbolji napadač Mančester sitija Erling Haland smanjio je vođstvo Lajpciga na 1:2. Haland je izbegao ofsajd zamku i postigao gol.

1. POLUVREME

37. minut - Radost u Milanu

Milan je izjednačio protiv Dortmunda. Akcija je tekla po desnoj strani, Čukvueze je ušao u šesnaesterac i poslao loptu u mrežu.

33. minut - Lajpcig duplirao vođstvo u Mančesteru

Openda je ponovo strelac, pobegao je po levoj strani i ispod noge Gvardiola poslao loptu u mrežu.

32. minut - Barselona se brzo vratila

Žoao Kanselo je izjednačio protiv Porta posle samo dva minuta.

30. minut - Porto vodi u Barseloni

Pepe je doveo Porto u vođstvo. Na pet od šest utakmica vode gosti.

29. minut - Jang bojs duplirao vođstvo

Crvena zvezda je primila i drugi gol. Strelac je Blum. Domaćin je izveo korner, Blum se našao sam u šesnaestercu crveno-belih i šutirao ispod Glazera.

24. minut - Njukasl vodi u Parizu

Njukasl je golom Aleksandera Isaka poveo protiv Pari Sen Žermena u Parizu.

Trenutno na četiri od šest utakmica vode gosti.

14. minut - Auto-gol i u Holandiji

Atletiko vodi u Roterdamu auto-golom Gertrude.

13. minut - Lajpcig vodi u Mančesteru

Iznenađenje u Zvezdinoj grupi. Jednostavna kombinacija, golman je degažirao loptu, a Openda pobegao odbrani Sitija i postigao gol.

10. minut - Siner ne veruje, Milan promašio penal, Dortmund ga dao

Gosti iz Dortmunda vode u Milanu od 10. minuta golom Rojsa iz penala. Prethodno je u 6. minutu Olivije Žiru promašio penal za Milan kojeg sa tribina bodri Janik Siner.

Janik Siner, Milan, dres

8. minut - Zvezda gubi u Bernu

Nesrećan gol je primila Crvena zvezda, Nedeljković je upisan kao strelac auto-gola.

Večeras se u okviru Lige šampiona igraju utakmice 5. kola u grupama E, F, G i H.

Šest utakmica se igra u standardnom terminu od 21 čas, a dve su odigrane u ranijem terminu od 18.45 časova.

Lacio je savladao Seltik, a Šahtjor ekipu Antverpena.