ZVEZDA POSLE KOŠMARA U BERNU ZAVRŠILA EVROPSKU PRIČU: Crveno-beli nakon revije NESTVARNIH PROMAŠAJA poraženi od Jang Bojsa!

liga šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Jang Bojsa sa 2:0 u 5. kolu grupe G Lige šampiona.

Zvezda je tako izgubila sve šanse za plasman u Ligu Evrope na proleće kolo pre kraja takmičenja.

Jang Bojs ima 4 boda i bolji međusobni skor od Zvezde i obezbedio treće mesto u grupi G.

U drugom meču nakon preokreta Mančester siti je savladao Lajpcig sa 3:2.

Siti je prvi na tabeli sa 15 bodova, Lajpcig ima 9 i ova dva tima nastaviće takmičenje u nokaut fazi Lige šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde će u poslednjem kolu dočekati Mančester siti, dok će Jang Bojs gostovati Lajpcigu.

Gledali smo potpuno neverovatnu utakmicu.

Zvezda je odlično ušla u meč.

Crveno-beli su propustili dve sjajne šanse u prvih pet minuta, tačnije Ndiaje.

Kazna je stigla u 8. minutu kada je Nedeljković postigao nesrećni autogol.

Novu neverovatnu priliku promašio je Bukari u 24. minut, kada je istrčao sam pre golmana Raćiopija i pošteno se obrukao.

A potom sledi ponovo kazna.

Blum u 29. minutu nakon gužve i odbitka duplira prednost domaćina.

Slična priča i u nastavku promašaji Zvezde nizali su se kao na traci.

Hvang je pogodio stativu, Mijatović promašio dva zicera, Kraso sjajnu šansu.

Jednostavno crveno-beli su proopustili previše prilika za ovakav nivo takmičenja, što je Jang Bojs kaznio i slavio pobedu vrednu proleća u Evropi.

1 / 11 Foto: Fabrice COFFRINI / AFP / Profimedia

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

84. minut - Ulazi Katai umesto Mijailovića.

82. minut - Pokušava Hvang ponovo brani odlično Raćiopi.

80. minut - Meč ulazi u sam finiš, domaćin pokušava da umrtvi utakmicu.

76. minut - Pokušao je Ganvula, odlično brani Glazer.

Jang Bojs

74.minut - Mijatović ponovo promašuje zicer glavom, nakon centaršuta Lučića.

68. minut - Dosta prekida u ovim momentima.

63. minut - I Kraso sam pred golmanom Jang Bojsa, ali šutira pravo u njega.

61. minut - Neverovatno šta se dešava. Sada je Mijatović nakon asistencije Bukari sa pet metara šutirao pored gola.

59. minut- Umesto Ivanića i Stamenića u igri su Kraso i Lučić.

Jang Bojs, Crvena zvezda

56. minut - Neće Zvezdu u ovom meču, Hvang je sjajno šutirao prevario Raćiopija, ali lopta pogađa stativu.

51. minut - Napada Zvezda u nastavku, ali previše nepovezano to deluje.

- Umesto Endiajea u igri je Mijatović.

46. minut - Pokušao je Koli iz daljine, pored gola.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Gledali smo jako čudno prvo poluvreme.

Blum u 29. nakon gužve i odbitka duplira prednost domaćina.

Zvezda

PRVO POLUVREME:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

45. minut - Inicijativa Zvezde u finišu prvog poluvremena, crveno žele da smanje prednost domaćina.

40. minut - Pokušava Hvang iz daljine, zamalo preko gola.

38. minut - Ovi minuti u potpunosti pripadaju domaćinu, Maleš je bio u prilici posle prekida, ponovo preko prečke

36. minut - Zvezda je potpuno šokirana vođstvom domaćina. Pokušao je sad Ugrinić iz slobodnog udarca, preko gola

29. minut - GOL, 2:0, BLUM! Nakon kornera, gužve i odbitka lopta dolazi do Bluma koji šutem sa penaltika matira Glazera kroz šumu nogu Zvezdinih igrača.

24. minut - Neverovatno šta promašuje Zvezda. Bukari je bio u sam kontri, umesto rutinske realizacije lopta mu je pobegla i golman Raćiopi je sprečio viđen pogodak.

20. minut - Opasna kontra domaćina. Protrčao je Elija po desnoj strani, centrirao je Nsame glavom šutirao pored gola.

16. minut - Veštačka podloga u Bernu je izuzetno brza, igra se u jakom ritmu.

12. minut - Obostrano otvorena igra nakon vodećeg gola domaćina.

8. minut - GOL 1:0, Nedeljković je nesrećno posle kornera matirao Glazera. Nakon loše reakcije Ivanića, šutira Benito, Glazer brani, loptu je napucala Nedeljkoviča i završila u mreži.

7. minut - I Bukari je bio u šansi, šutira pored gola

5. minut - Nova sjajna šansa za centarfora Zvezde, Hvang je centrirao a Endiaje glavom šutirao preko gola sa tri metra

3. minut - Neverovatna prilika za Zvezdu, nakon greške golman Raćiopija, lopta dolazi do Ivanića kojin upošljava Endiajea , a ovaj iz sjajne pozicije šutira u golmana Jang Bojsa

2. minut - Prva opasnost pred Zvezdinim golom nakon prekida, srećom crveno-beli su otklonili opasnost.

1. minut - Utakmica je počela

00:33

Početak utakmice u Bernu

BLOG UŽIVO:

JANG BOJS (4-3-3): Raćiopi - Blum, Kamara, Benito, Garsija - Maleš, Nijase, Monteiro - Ugrinić, Nsame, Elija.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer - Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić - Mijailović, Stamenić – Bukari, Hvang, Ivanić – Endiaje.

Stadion: Vankdorf.

Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Zvezda

- Trener crveno-belih Barak Bahar svestan je važnosti meča.