TRAGEDIJA ČUKARIČKOG U LESKOVCU: Pešić u 98. minutu doneo pobedu Stankovićevom Ferencvarošu posle neverovatnog preokreta!

liga konferencija

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od Ferencvaroša sa 1:2 u utakmici 5. kola grupe F Lige konferencija.

Neverovatno nesrećan poraz srpskog tima u Leskovcu! Bili su tako blizu, prvo pobede, a zatim i boda...

Čukarički je vodeći gol postigao u 11. minutu preko Adžića.

Čukarički je poveo u 11. minutu golom Luke Adžića. On je primo loptu na ivici šesnaesterca, ušao u kazneni prostor i lepim udarcem sa iskosa sa leve strane pogodio dalji ugao gola.

U 26. minutu udarac sa distance oprobao je Miladinović, ali je golman Ferencvaroša Dibus bio na pravom mestu i zaustavio taj udarac.

Do kraja prvog poluvremena Ferencvaroš je imao inicijativu ali nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu i na pauzu se otišlo sa golom prednosti za Čukarički.

U 53. minutu Ferencvaroš je imao priliku za izjednačenje. Šutirao je Listeš iskosa sa desne strane u bliži ugao, ali je golam Filipović dobro reagovao.

Katona je šutirao sa 20 metara u 39. minutu, ali lopta je otišla pored gola i golman Čukaričkog je ostao nesavladan.

Ivanović je pokušao u 76. minutu, ali je njegov udarac iskosa sa leve strane otišao pored gola.

Inicijativa ekipe Dejana Stankovića koja se isplatila u finišu.

Ferencvaroš je stigao do izjednačenja u 83. mintut. Katona je uputio povratni pas po zemlji sa desne strane, a Zakarijansen je sa šest metara iz prve prosledio loptu u mrežu.

U trećem minutu sudijske nadoknade vremena Čukarički je imao priliku za pobedu, ali je Ivanović šutirao direktno u Dibusa.

Pobedonosni gol postigao je Aleksandar Pešić u 97. minutu Pešić je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca doneo pobedu gostima, za potpuni šok i nevericu u Leskovcu.

U drugom meču ove grupe Fiorentina je savladala Genk rezultatom 2:1.

Fiorentina je prva sa 11 bodova, Ferencvaroš ima 9, Genk 6 a Čukarički na poslednjem mestu je bez bodova.

U poslednjem kolu Genk dočekuje Čukarički, a Ferencvaroš Fiorentinu.

Čukarički

Drugo poluvreme:

90 +8 minut - GOL 1:2, Pešić! Neverovatno bivši igrač Zvezde najbolje se snašao u šesnaestercu i preciznim udarcem nakon okreta matirao Filipovića. Za pobedu gostiju i potpuni šok u Leskovcu.

90. minut - Utakmica je produžena za 7 minuta

88. minut - Sam finiš utakmice u Leskovcu, gosti napadaju, Čukarički vreba iz kontre.

83. minut - GOL 1:1, Zakariesen. On se odlično snašao u šesnaestercu nakon po akcije po levoj strani

78. minut - Gosti pritiskaju sve više, Čukarički sjajnom odbranom odoleva

75. minut - Nova prilika za Ferencvaroša , lopta odlazi preko gola nakon šuta Listeša

Čukarički

70. minut - Strelac jedinog gola Luka Adžić napušta igru, umesto njega na terenu je Nikčević

65. minut - Čukarički sve opasniji iz kontre, gosti prinuđeni da krenu napred svim silama

60. minut - Ivanović je imao sjajnu situaciju u kontri, ali Listeš u poslednji čas interveniše.

Čukarički

54. minut - Pešić je pokušao glavom u skoku, Ferencvaroš je tražio penal, smatarjući da je bivši golgeter Zvezde odgurnut u toj situaciji. Ništa od toga.

52. minut - Listeš šutira pod prečku Filipović sjajno brani

49. minut - Inicijativa gostiju od starta drugog poluvremena.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Čukarički

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo je za dva minuta.

43. minut - Abena je dobio prvi žuti karton na utakmici.

39. minut - Sjajno su Brđani postavili taktiku, ekipa Dejana Stankovića nemoćna u završnici.

32. minut - Opasna situacija pred golom Čukaričkog, Šutirao je Siger, ali Siger intervencijom u poslednji čas, sprečava pogodak.

27. minut - Opasna kontra Čukaričkog, šut Miladinovića izblokiran u poslednji čas.

- Navijači Ferencvaroša stigli su u Leskovac

00:29

Navijači Ferencvaroša u Leskovcu

22. minut - Gosti stežu obruč oko gola domaćina. Ali bez pravih prilika

16. minut - Čukarički sjajno parira favorizovanom rivalu, ponovo je šutirao Adžić iz daljine, brani Dibuš ovaj put.

13. minut - Pokušao je sa distance i Aleksandar Pešić ali nije bio precizan.

11. minut - GOOL! 1:0, ADŽIĆ! Sjajno je šutirao sa iskosa sa leve strane negde sa penaltika i matirao nemoćnog Dibuša.

8. minut- Ferencvaroš ofanzivniji od starta, gostima je neophodna pobeda u meču.

4. minut - Prva velika šansa na meču Filipović sjajno brani šut Traorea

1. minut - Utakmica je počela

Čukarički

- Atmosfera uoči meča u Leskovcu, Igrači izašli na zagrevanje.

00:18

Atmosfera uoči meča u Leskovcu

ČUKARIČKI: Filipović - Stanković, Subotić, Kovačević - Tošić, Sisoko, Kovač, Ivanović, Miladinović - Adžić, Cvetković.

FERENCVAROŠ: Dibuš - Makreckis, Sise, Abena, Ramirez - Siger, Abu Fani, Zakarijasen - Markinjos, Traore, Pešić.

Fudbaleri Čukaričkog dočekuju Ferencvaroš u Leskovcu u utakmici 5. kola grupe F Lige konferencija.

Čukarički je sa sva četiri poraza ostao bez šansi za dalji plasman, dok će se velika borba za prvo mesto voditi između tri preostala rivala.

Fiorentina je trenutno prva sa 8 bodova, Ferencvaroš i Gent imaju po šest dva kola pre kraja.

Igor Matić

Trener Čukaričkog Igor Matić, rekao je da je ovo novo iskustvo za njegovu ekipu, te se nada da će momci u belo-crnim dresovima sutra odigrati jednu kvalitetnu utakmicu i uspeti da ostvare povoljan rezultat.

"Nova utakmica, novo iskustvo za nas. Igramo meč protiv velikog kluba, sa mnogo sjajnih igrača. Imaju veliki i timski i individualni kvalitet. Sigurno su oni favoriti sutra, ali mi imamo svoje nade, želje, ambicije. Vredno radimo, nismo imali mnogo vremena da spremimo sutrašnji meč, imajući u vidu da smo u nedelju odigrali težak meč. Ja verujem u moje igrače i nadam se da ćemo sutra odigrati jednu kvalitetnu utakmicu i uspeti da ostvarimo povoljan rezultat "

Na klupi Ferencvaroša sedi legenda srspkog fudbala Dejan Stanković koji je izrekao nekoliko divnih reči na račun srpskog kluba.

Dejan Stanković

"Poznajem dobro ekipu Čukaričkog, i Dragana Galeta Obradovića i Vladimira Matijaševića, rade fenomenalan posao, znam kakva im je filozofija. Čestitam im na tome. Retko ko bi imao hrabrosti za tako nešto. Svaka im čast na snazi i ludosti", rekao je trener Ferencvaroša na konferenciji za medije.

Na dan utakmice, oglasio se i sportski direktor Brđana, Vladimir Matijašević, koji se zahvalio Stankoviću na lepim rečima.

- Hvala Dejanu Stankoviću na lepim rečima koje još više dobijaju na težini kada ih izgovori jedna takva fudbalska veličina. To je istovremeno i potvrda da je Čukarički na pravom putu kada je u pitanju filozofija kluba. Dejana znam i više od 30 godina, igrali smo zajedno u mlađim reprezentativnim kategorijama i, pre svega, jako ga cenim kao čoveka, a zatim i kao igrača i sada trenera. Ubeđen sam da će i na klupi da napravi veliko ime kao na terenu i jako mi je drago što je kao trener debitovao upravo protiv Čukaričkog. Želim mu svu sreću u budućnosti, da se ne raduje večeras u Leskovcu, ali da prođe dalje i osvoji Ligu konferencije - rekao je Matijašević novinarima koji prate Čukarički u Leskovcu.