LAKA TROJKA VIOLE : Fjorentina ubedljivo pobedila Salernitanu

SERIJA A

Fudbaleri Fjorentine pobedili su danas na svom terenu Salernitanu sa 3:0, u utakmici 14. kola Serije A.

Fjorentina je povela u šestom minutu golom Lukasa Beltrana iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Rikardo Sotil u 18.

Konačan rezultat postavio je Đakomo Bonaventura u 56. minutu.

Fjorentina je posle sedme pobede šeta na tabeli sa 23 boda. Salernitana je pretrpela osmi poraz i poslednja je sa 20 bodova.

Fudbaleri Udinezea odigrali su na svom terenu nerešeno 3:3 protiv Verone.

Domaći su poveli golovima Kristijana Kabaselea u 16. i Lorenca Luke u 30. minutu. Verona je izjednačila golovima Milana Đurića iz jedanaesterca u 37. i Sirila Ngongea u 61. minutu.

Luka je svojim drugim golom na meču doneo novu prednost Udinezeu u 72. minutu, a bod gostima obezbedio je Tomas Anri u šestom minutu nadoknade vremena.

Udineze je deveti put u ligi odigrao nerešeno i zauzima 16. mesto na tabeli sa 12 bodova. Verona je nastavila niz bez pobede i 18. je sa 10 bodova.

Ranije danas Leče i Bolonja odigrali su nerešeno 1:1.