KAKVA LUDNICA U PREMIJER LIGI: Siti razbijen u Birmingemu, - pobede Liverpula, Fulama, Brajtona i Bornmuta!

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Šefild junajteda sa 2:0, u utakmici 15. kola Premijer lige. Virdžil van Dajk je u 37. minutu pogodio za vođstvo Liverpula, a pobedu "crvenih" potvrdio je Dominik Soboslaj u 94. minutu.

Liverpul je upisao desetu pobedu od početka šampionata i drugi je na tabeli sa 34 boda, dva manje od prvoplasiranog Arsenala. Šefild je i dalje poslednji na tabeli sa samo pet osvojenih bodova.

Fudbaleri Fulama su na svom terenu bili ubedljivi protiv Notingem Foresta i slavili sa 5:0. Po dva gola postigli su Aleks Ivobi u 30. i 74. minutu i Raul Himenes u 34. i 55. minutu, a u strelce se upisao i Tom Kerni u 86. minutu.

Fulam je trenutno 12. tim lige sa 18 bodova, dok je Notingem na 16. poziciji sa pet bodova manje.

Brajton je kao domaćin bio bolji od Brentforda sa 2:1.

Brajan Mbeumo je u 27. minutu doveo Brentford u vođstvo, četiri minuta kasnije izjednačio je Paskal Gros, a pobedu domaćem timu doneo je Džek Hinšelvud u 52. minutu.

Brajton je sedmi na tabeli sa 25 bodova, dok je Brentford na 11. mestu sa 19 bodova na svom kontu.

Fudbaleri Bormuta su u gostima pobedili Kristal Palas sa 2:0, golovima Markosa Senesija u 25. i Kifera Mura u 91. minutu.

Kristal Palas je na 14. poziciji sa 16 bodova, koliko ima i Bornmut na poziciji ispod.

Fudbaleri Aston Vile napravili su iznenađenje i pobedili Mančester siti sa 1:0, u 15. kolu Premijer lige.

Gol vredan velike pobede nad šampionom postigao je Leon Bejli u 74. minutu utakmice.

Vila u narednom kolu dočekuje Arsenal, dok će Siti gostovati Lutonu.

Fudbaleri Mančester junajteda su na Old Trafordu pobedili Čelsi sa 2:1.

Junajted je već u osmom minutu imao veliku šansu da povede ali Bruno Fernandeš nije iskoristio penal. Ipak, domaći tim je deset minuta kasnije stigao do prednosti pogotkom Skota Mektominija.

Ekipe su, ipak, na odmor otišle nerešenim rezultatom, pošto je Kol Palmer u 45. minutu pogodio za 1:1, a pobedu Junajtedu doneo je Mektomini svojim drugim golom na utakmici u 69. minutu.

Junajted je trenutno šesti tim lige sa 27 bodova na svom kontu, dok je Čelsi deseti sa 19 bodova.

Ekipa Junajteda u narednom kolu dočekuje Bornmut, a Čelsi ide u goste Evertonu.