SPEKTAKULARAN MEČ NA ENFILDU: Šest priznatih i dva poništena gola, promašen penal u derbiju! Liverpul se šepuri sa vrha

Premijer liga

Fudbaleri Liverpula savladali su Njukasl u derbiju 20. kola Premijer lige sa 4:2 (0:0).

Liverpul se osamostalio na prvom mestu sa 45 bodova, tri više u odnosu na Aston Vilu i pet više u odnosu na Arsenal i Mančester siti. "Građani" imaju utakmicu manje.

Njukasl je ostao deveti sa 29 bodova i ovo mu je sedmi poraz u poslednjih osam utakmica. Tim sa severa Engleske kasni 10 bodova za mestom koje vodi u Evropu.

Liverpul je na svom "Enfildu" poveo golom Mohameda Salaha u 49. minutu, ali se samo pet minuta kasnije radovao gostujući tim. Gol za "Svrake" je postigao Aleksander Isak.

Džons je u 74. minutu na asistenciju Dijega Žote postigao drugi gol za "Crvene".

U 78. minutu Gakpo je na asistenciju Salaha povećao na 3:1.

Činilo se da je time otklonjena svaka dilema, ali ne. Već u 81. minutu Njukasl je smanjio na 3:2 golom Botmana.

Ipak, Liverpul je bio uporan pa je Salah u 86. minutu realizovao penal za 4:2. Prethodno je Žota bio oboren od strane golmana Dubravke.

Bio je ovo meč sa puno uzbuđenja i pregršt šansi, pogotovo pred golom "Svraka". Salah je u 22. minutu promašio penal, tačnije Dubravka je odbranio. Po jedan gol je poništen na obe strane zbog ofsajda nakon provere VAR sistema.