NIŠTA OD FUDBALSKOG KLASIKA AZIJE: Južna Koreja primila gol u 105. minutu i izbegla Japan u osmini finala!

KUP AZIJE

Fudbaleri Južne Koreje remizirali su sa Malezijom 3:3 u okviru poslednjeg kola grupe E na Kupu Azije.

Gledali smo meč pun preokreta. Koreja je vodila 1:0 na poluvremenu, ali je Malezija početkom drugog poluvremena preokrenula rezultat.

Koreja je izjednačila u 84. minutu, a Son u četvrtom minutu nadoknade donosi sa penala činislo se pobedu favoritu.

Ipak tako nije mislio rezervista Morales koji je u 105. minutu pogotkom doneo bod Maleziji.

U istoj grupi, Bahrein je savladao Jordan sa 1:0.

Južna Koreja se plasirala u osminu finala kao drugoplasirana ekipa iz grupe E sa pet bodova, jedan više ima Bahrein, koji je na prvom mestu.

Jordan prolaz u narednu fazu gleda kroz poredak trećeplasiranih ekipa. Najbolje četiri plasiraće se u osminu finala.

Na poslednjem mestu je Malezija sa jednim bodo i završila je takmičenje.

Hvang In Bom, Hvan In Bom, Hvan

Fudbaler Crvene zvezde In-Beom Hvang odigrao je 62. minuta, kada ga je selektor Jirgen Klinsman zamenio.

Bahrein će u osmini finala odmeriti snage sa Japanom, koji je drugoplasirani u grupi D, dok Južna Koreja ide na prvoplasiranu ekipu grupe F, trenutno je to Saudijska Arabija, koja svoj poslednji meč igra protiv Tajlanda.

Ove dve ekipe su u direktnom okršaju za prvo mestu grupe F.