KLINSMAN IZBACIO MANĆINIJA: Južna Koreja se SPASILA u nadoknadi i sa PENALA izbacila Saudijsku Arabiju!

KUP AZIJE

Fudbaler Južne Koreje savladali su Saudijsku Arabiju nakon boljeg izvođenja jedanaesterca 1:1 (4:2) i plasirali se u polufinale Kupa Azije.

Saudijska Arabija je povela golom Radika u 46 minutu, a Južna Koreja izjednačila pogotkom Sunga u devetom minutu nadoknade.

U produžecima nije bilo golova, pa se penali rešili pobednika

Heroj Koreje je bio golman Džo, koji je odbranio šuteve Al Najeia u trećoj i Gariba u četvrtoj seriji. Svi Korejci su bili precizni sa bele tačke.

Naklupi Južne Koreje sedi Nemac Jirgen Klinsman, dok je Roberto Manćini selektor Saudijske Arabije

Južna Koreja će se u polufinalu sastati sa Australijom.

U prvom meču dana Uzbekistan je pobedio Tajland sa 2:1 i tako zakazao susret sa domaćinom Katarom u četvrtfinalu.