ZVEZDA NA KRILIMA TEODOSIĆA I NEDOVIĆA RAZBILA VALENSIJU: Crveno-beli ubedljivo slavili u Areni i produžili nadu za top 10!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Valensiju u utakmici 24. kola Evrolige rezultatom 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15).

Gledali smo jako tvrdu prvu četvrtinu sa izuzetno malo poena.

Zvezda je vodila 9:3, a Valensija je mini serijom uspela da reši prvih 10 minuta rezultatom 11:12.

Potom je na scenu stupio Miloš Teodosić koji je u drugoj četvrtini sjajnima asistencijama i trojkama potpuno razigrao ekipu i prednost je u jednom momentu iznosila +15.

Teodosića je u stopu pratio šuterski raspoloženi Nedović.

Nedović je prosto eksplodirao u trećoj četvrtini.

Došao je do 24 poena za svega 12 minuta igre i bio najzaslužniji što je Zvezda održala uglavnom dvocifrenu prednost.

Pred poslednju četvrtinu bilo je 61:49.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini uspela da sačuva prednost i zabeleži važnu pobedu.

Zvezda je tako upisala deseti trijumf uz 14 poraza, a Valensija zabeležila 12 poraz, uz isto toliko pobeda.

Zvezda

Najbolji u redovima Zvezde bio je raspucani Nemanja Nedović sa 27 poena, jednu od boljih utakmica u sezoni odigrao je i Majk Tobi koji je ubacio 11 poena, a igrom tima Janisa Sferopulosa dirigovao je Miloš Teodosić sa šest poena i sedam asistencija.

Bolji od ostalih u ekipi Valensije bili su Kris Džons sa 11 i Demijan Inglis koji je ubacio poen manje.

U narednom kolu već u petak crveno-beli dočekuju Barselonu.

Zvezda

Četvtrta četvrtina:

39, minut - Nedović stavlja tačku na ovaj meč, nova trojka 78:59.

38. minut - Davidovac polovičan sa penala 73:59. Jago fauliran u kontri, siguran sa penala 75:59.

37. minut - Pogađa Džons iz naskoka 72:59.

36. minut - Gedraitis pogađa uz faul 72:57. Promašuje bacanje.

35, minut - Razigrao se Smart 70:57.

34. minut - Novi poeni Smarta uz faul 68:55. Harper siguran sa penala 68:57.

33. minut - Pogađa Smart , vraća Odželej 65:55.

32. minut - Nova genijalna asistencija Teodosića i zakucavanje Tobija 63:49. Engliš vraća iz reketa 63:51.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Trojka Tobija, vraća Ojele 61:49 na kraju treće četvrtine.

29. minut - Gedraitis siguran sa penala. Pogađa i Ojele 58:46.

28. minut - Fantastična asistencija Teodosića za Tobija. Pengos siguran iz reketa 56:44.

27. minut- Zvezda je u bonusu, Badilja promašuje čak tri bacanja iz dva napada 54:42.

26. minut - Nedović nova trojka, fantastično njegova peta trojka iz šest pokušaja 54:41.

25. minut - Pogađa Rivers jedno bacanje. Fantastični Nedović nova trojka.Rivers ovaj put pogađa oba bacanja 51:41.

24. minut - Nedović siguran sa penala, njegov 18 poen 48:38.

23. minut - Davidovac u kontri na asistenciju Jaga 46:38.

22. minut - Rivers pogađa uz faul, ali Nedović nova trojka 44:35. Potom Robertson takođe uz faul 44:38.

21. minut - Nedović postiže prve poene u nastavku. Ingliš sa penala za Valensiju 41:32.

Zvezda

Potom je na scenu stupio Miloš Teodosić koji je u drugoj četvrtini sjajnima sistencijama i trojkama potpuno razigrao ekipu i prednost je u jednom momentu iznosila +15.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Džons iz prodora, a onda se Nedović sjajno snašao.. Rivers zakucava. 39:30, na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Valensija sa penala smanjuje prednost. A potom i Nedović sa linije slobodnih bacanja siguran 37:26

18. minut - Nejt Rivers pogađa sa distance 35:22. Džons iz teške pozicije 35:24. Sferopulos trži tajm-aut.

17. minut - Tehnička za trenera Valensije, Nedović pogađa bacanje 32:18. A potom i Ojli siguran sa penala 32:20. Nova trojka Nedovića 35:20.

16. minut - Nedović nova trojkam, ponovo na asistenciju Teodosića 31:16

14. minut - Nova trojka Teodosića, potom Harper iz floutera. Kakva asistencija Teodosića za Tobija 28:16.

13. minut - Hanga pogađa trojku nakon sjajne akcije. Klaver sa penala prekida seriju Zvezde 23:14.

12. minut - Hanga pogađa iz kontre 17:12. Tajm aut Valensija. Nije upalio, trojka Teodosića 20:12.

11. minut - Pogađa Hanga na asistenciju Teodosića, a potom nova asistencija Teodosića za Tobija 15:12.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine 11:12.

9. minut - Anderson pogađa iz kontre 11:12.

8. minut - Anderson pogađa trojku za prvo vođstvo Valensije. Lazić siguran sa distance 11:10.

7. minut - Džons pogađa sa distance, a potom i Harper lepo polaganje 9:7.

6. minut - Jago pogađa neverovatnu trojku 9:3.

5. minut - Džons trojkom postiže prve poene za Valensiju, pa opet Mitrović 6:3.

4. minut - Dosta grešaka na početku obe strane. Gedraitis pogađa 4:0.

2. minut - Mitrović postiže prve poene na meču 2:0.

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

- Zvezda kreće u petorci Jago, Lazić, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj.

- Nekadašnji igrač Zvezde Stefan Jović nastupa za Valensiju, ali zbog povrede propušta ovaj meč.

Zvezda

-Pored brojnih spekulacija najbolji igrač crveno-belih Miloš Teodosić predvodiće ekipu protiv Valensije.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Valensiju u utakmici 24. kola Evrolige.

Zvezda trenutno ima učinak od devet pobeda i 14 poraza i nalazi se na deobi 13. mesta sa Efesom i Bajernom

Valensija je Olimpijakosom, Baskonijom i Partizanom na deobi osmog mesta sa skorom 12-11.

Janis Sferopulos

Trener crveno-belih Janis Sferopulos očekuje izuzetno težak meč.

"Valensija je tim koja ima dobre atlete, veoma su čvrsti. Imaju drugu najbolju odbranu u Evroligi. Moramo igrati našu igru, igramo na našem terenu. Moramo da napadati pametno na pravi način. Moramo dobro kretati loptu, imati "flou", a defanzivno da budemo konstantni i prisutni. Da im ne dozvolimo da budu dobri u tranziciji. Šta god da urade", počeo je Sferopulos.

Zvezda prvi put igra duplo kolo skroz kod kuće, ali Grk ne pridaje preveliki značaj tome.

" To je prvi put od kad smo krenuli da igramo obe utakmice kod kuće, to je dobro, ali se fokusiramo na sledeću utakmicu", ističe Janis.

Zvezda je i dalje bez povređenog Nikole Topića koji po svemu sudeći neće zaigrati pre marta meseca.

U prvoj utakmici ove dve ekipe Valensija je slavila rezultato 85:81.

Meč u "Beogradskoj Areni počinje" u 20 časova.