ZVEZDA ZASIJALA U PAZARU! Četa Vladana Milojevića slavila na teškom gostovanju i nastavila borbu za titulu!

superliga srbije

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su prebrodili teško gostovanje Novom Pazaru i stigli su do nova tri, veoma važna boda u borbi za titulu.

Četa Vladana Milojevića savladala je domaćina rezultatom 3:0, a prvi deo igre bio je više nego zanimljiv.

Oba tima krenula su ofanzivno, pa je odmah posle šanse koju je za Pazar propustio Karaklajić i prilike Olajinke koju je zaustavio Mirković, Zvezda već u devetom minutu stigla do prednosti. Odličan centaršut Kange iskoristio je Dragović i doveo je svoj tim u vođstvo.

Naredno veće uzbuđenje viđeno je u 36. minutu kada je sudija Danilo Nikolić dosudio penal za Zvezdu. Dugo se čekalo na proveru iz VAR sobe, a posle pet minuta stigla je potvrda i Kanga je dobio priliku da duplira prednost Zvezde. Prevario je Kanga Mirkovića i na odmor se otišlo uz rezultat 2:0.

Na startu drugog poluvremena Novi Pazar ozbiljno je pripretio Crvenoj zvezdi. Ređale su se prilike pred golom Glazera, a najbolje su imali Đo i Suma. Ipak, promene rezultata nije bilo...

Pazarci nisu uspeli da postignu pogodak, ali Crvena zvezda jeste. U 81. minutu Šerif Endijaj se odlično snašao posle kornera i savladao je Mirkovića za 3:0 i potvrdu pobede Zvezde.

Posle ove pobede Crvena zvezda je, bar na kratko, prestigla Partizan na tabeli i sada ima 52 osvojena boda, dva više uz meč više od crno-belih koji u subotu od 16.15 igraju protiv IMT-a u Humskoj.

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste pratiti putem našeg lajv-bloga.

UŽIVO:

Novi Pazar - Crvena zvezda 0:3 (0:2)

Strelac: Dragović 9. minut, Kanga 41. minut, Endijaj 81. minut

Novi Pazar: Mirković – Bojat, Azemović, Fajed, Anan – Momčilović, Adešina, Suma, Karaklajić, Islamović – Obradović.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Kraj utakmice!

88. minut - Umesto Sume u igru je ušao Opara.

87. minut - Pokušaj Kneževića završava pored gola.

86. minut - Šljivić i Knežević ušli su umesto Olajinke i Kange.

84. minut - Žuti karton za Gelora Kangu.

81. minut - Novi gol za Crvenu zvezdu, sada je pogodio i Šerif Endijaj! Deluje da je ova utakmica završena!

75. minut - Pokušaj Kange sa distance završava preko gola Mirkovića.

67. minut - Srećković ulazi u igru umesto Karaklajića.

60. minut - Novi ozbiljan napad Pazaraca, Suma je šutirao, lopta je pogodila Dragovića i prevarila Glazera, ali je završila malo pored stative.

54. minut - Žuti karton za Anana.

52. minut - Umesto Sremčevića, Bukarija i Ivanića ulaze Endijaj, Rodić i Lučić.

51. minut - Još jedna prilika za Novi Pazar, ali je Điga otklonio opasnost.

49. minut - Pokušaj Đoa, ali brani Glazer. Zatim je probao i Bojat, ali je lopta završila pored gola.

46. minut - Islamović i Adešina su izašli, a Knežević i Đo su ušli u igru kada je Novi Pazar u pitanju.

PRVO POLUVREME:

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena u kom smo videli dva gola, penal, VAR i puno uzbuđenja. Crvena zvezda ima veliku prednost posle 45 minuta.

45+1. minut - Prilika za Novi Pazar, ali je Sremčević odlično reagovao i otklonio opasnost. Suma je izveo korner, ali je Glazer bio na mestu. Ostalo je još dva minuta u nadoknadi prvog poluvremena.

41. minut - Posle čekanja sudija iz VAR sobe dosuđen je penal za Zvezdu koji Gelor Kanga pretvara u gol za 2:0.

36. minut - Penal za Crvenu zvezdu! Dosuđen je posle velike gužve u šesnaestercu, ali Danilo Nikolić čeka potvrdu iz VAR sobe.

35. minut - Kanga centrira, Sremčević se odlično snalazi i pokušava glavom, ali Mirković brani! Crvena zvezda dobija novi korner.

33. minut - Hvan je pokušao iz prekida, ali je Mirković rutinski intervenisao.

32. minut - Kapiten domaćih, Sejduba Suma, napravio je faul, a zatim zbog prigovora zaradio žuti karton.

31. minut - Dva tima vode veliku borbu i utakmica je izjednačena, a razliku pravi gol Dragovića koji se odlično snašao u šesnaestercu Pazaraca još u ranoj fazi meča.

1 / 4 Foto: Starsport

28. minut - Fenomenalna kontra Pazaraca, ali je na kraju završena na katastrofalan način i prilika je otišla u nepovrat bez šuta ka golu Glazera.

17. minut - Nova prilika za Zvezdu, ali niko nije bio tu da isprati centaršut Ivanića.

16. minut - Prvi korner za Novi Pazar. Pokušao je Anan, ali preko gola Glazera.

9. minut - Gol Aleksandra Dragovića kojim Zvezda dolazi u prednost već u ranoj fazi meča! Odličan skok Zvezdinog kapitena posle centaršuta Kange bio je dovoljan da se savlada Mirković!

6. minut - Pokušaj Olajinke brani Mirković.

3. minut - Nesigurnost golmana domaćih Mirkovića, ali je čuvar mreže Pazara ipak uspeo da izbaci loptu u aut.

2. minut - Odličan napad Novog Pazara, sjajan prodor Karaklajića, ali udarac je završio pored gola Glazera.

14.00 - Utakmica je počela.

13.10 - Izašli su sastavi timova za ovu utakmicu i Vladan Milojević spremio je veliko iznenađenje, te je u prvih 11 uvrstio Uroša Sremčevića, pojačanje iz zimskog prelaznog roka.

Uroš Sremčević, Crvena zvezda, FK Crvena zvezda

Što se tiče Novog Pazara, domaćin će biti drastično oslabljen pošto u timu nema ni Adema Ljajića ni Marka Šćepovića. Evo i sastava obe ekipe:

Crvena zvezda: Glazer – Điga, Dragović, Spajić – Bukari, Kanga, Hvang, Mijailović, Ivanić – Olajinka, Sremčević.

UOČI MEČA:

Novi Pazar i Crvena zvezda odmeriće snage u meču 21. kola Superlige Srbije (subota, 14.00). Gostovanje Pazaru smatra se jednim od težih u našem šampionatu, ali je olakšavajuća činjenica za tim sa Marakane ta da publike neće biti zbog kazne koju je FSS dodelio domaćinu.

Zbog toga će izostati spektakl na tribinama, ali je jedno sigurno - čekaju nas velika uzbuđenja na terenu. Šef stručnog štaba Crvene zvezde, Vladan Milojević, istakao je kako žali što publike neće biti, ali da je fokusiran na svoj tim i igrače.

- Ne možemo da utičemo na to da li se igra sa publikom ili ne, ali siguran sam da će biti fudbalska atmosfera. Lepo je kad je tu publika, bez obzira što je Novi Pazar okrenut lokal patriotizmu. Što se tiče kadrovskih problema koje imaju - ni na to ne možemo da utičemo. Fokusiran sam na moj tim i igru koju želimo da prikažemo - počeo je Vladan Milojević, pa dodao da će Hvan biti u timu:

- Hvan je spreman za igru i nemam dilemu oko njega, jer se radi o kvalitetnom igraču. Imamo vremena do sutra da odlučimo da li će početi.

Sa druge strane, šef struke Pazaraca, Igor Matić, rekao je kako njegov tim neće izaći sa belom zastavom na teren.

- U goste nam dolazi najveći klub u državi, koji u poslednjih šest godina osvaja titule. Imamo veliki respekt prema njima, poštujemo ih i cenimo, ali imamo svoje želje, nade i ambicije. Verujem u moj tim i nadam se da ćemo odigrati kvalitetnu utakmicu. Očekujem obostrano dobru igru i spektakl, samo što neće biti publike. Pazar je fudbalski grad i šteta je zbog ambijenta. Svi akteri bi pružili i preko maksimuma. Daćemo sve od sebe da dobijemo. Opet, totalno je drugačije nego jesenas, dok sam vodio Čukarički. Nije isti odnos snaga, novi je trener Crvene zvezde. Biće drugačija utakmica. Drugi je i profil igrača, trener sam drugog kluba, pa te dve utakmice nemaju dodirnih tačaka. Da bih voleo da pobedimo - u to nema sumnje - rekao je Matić, a preneo Mozzart Sport.

Igor Matić

Novi Pazar ima probleme sa sastavom. Abdulaj Sise pauziraće zbog kartona, Uroš Lazić jer je pozajmljen od Zvezde, a pod znakom pitanja su Adem Ljajić i Marko Šćepović.

- Sigurno da se javlja glavobolja kad postoje igrači na koje ne možete da računate. Videćemo za Ljajića i Šćepovića. Koga nema, bez njega se može i mora - dodao je Matić.

Pred ovaj meč uloga favorita pripada Crvenoj zvezdi, a kvote možete pronaći na sledećem linku:

U poslednjem međusobnom okršaju ovih rivala Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:1.