PARTIZAN POBEDOM NAJAVIO VEČITI DERBI: Crno-beli savladali Železničar, Natho sa DVA gola srušio Pančevce! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su Železničar iz Pančeva u u utakmici 23. kola Superlige Srbije rezultato 3:1

Partizan je tako sačuvao prvo mesto na tabeli sa 59 bodova, jednim više od drugoplasirane Crvene zvezde pred predstojeći večiti derbi.

Gledali smo odličan i obostarno otvoren fudbal u Humskoj, naročito u prvom poluvremenu.

Partizan je poveo golom Baždara u 7. minutu.

Železničar je izjednačio preko Hajdina u 2o. minutu.

Onda je na scebnu stupio Natho i sa dva gola rešio pitanje pobednika.

Najpre jke pogodio na asistenciju Baždara u 29. minutu, a potom i sa penala nakon VAR intervencije u 34. minutu.

U nastavku igre bilo je šansi na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Partizan u narednom kolu očekuje večiti derbi protiv Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić", dok će Železničar u Pančevu dočekati Radnički iz Niša.

1 / 8 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

87. minut - Sjajan šut Đorđevića iz slobodnog udarca, stativa spašava Partizan.

84. minut - Partizan kontroliše ritam utakmice i povremeno preti.

77. minut - Ne predaju se gosti iz Pančeva pokušavaju da smanje rezultat i zakomplikuju finiš utakmice.

Partizan

71. minut - Nova dvostruka izmena u Partizanu. U igri su Saldanja i Nikolić , izašli su Baždar i Zahid.

66. minut - Partizan napada, domaćin želi i četvrti gol.

61. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. U igri su Severina i Kastiljo, izašli su Natho i Kalulu.

Partizan

59. minut - Dobar pokušaj Jovanovića, lopta odlazi preko gola.

56. minut - Malo je opao ritam igre u Humskoj.

51. minut - Kontra Partizana, Baždar je obišao istrčalog Mijatovića, centrirao , nastala je gužva, ali su gosti otklonili opasnost.

50. minut - Romanić je bio u opasnom prodoru,ali je loše zahvatio loptu.

46. minut - Utakmica u Humskoj je nastavljena

1 / 5 Foto: Starsport©

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

43. minut - Sjajni Krunić brani šut Jovanovića. U narednom napadu Romanić promašuje glavom iz izgledne situacije.

39. minut - Obostrano otvorena igra ređaju se šanse na obe strane.

34. minut - GOL! 3:1. Nakon VAR intervencije dosuđen je penal za Partizan. Natho šalje loptu pod prečku nemoćnog Mijatovića.

29. minut - GOL! 2:1. Baždar je nakon centaršuta spustio loptu glavom, a Natho rutinski matirao Mijatovića.

27. minut - Baždar promašuje nemoguće! Najpre mu je Mijatović odbranio zicer, lopta je ponovo došla do njega, a on promašuje praznu mrežu!

23. minut - Kakva šansa za Železničar! Centaršut sa leve strane, Romanić je odlično šutirao glavom, ali lopta odlazi tik pored stative nemoćnog Krunića!

20. MINUT - GOL! 1:1. Sjajna akcija Pančevaca po desnoj strani, centrirao je Knežević, a Hajdin glavom matirao nemoćnog Krunića

17. minut - Prva šansa za goste Ignjatev je šutirao, Krunić nogama odbranio!

15. minut - Pančevci su se malo oslobodili pritiska crno-belih i počeli da prete iz polukontri.

10. minut - Neverovatna prilika za Partizan! Goh je prevario golmana gostiju, ali je loptu na putu ka mreži zaustavio Stojković, koji se na tom mestu našao zato što je nešto ranije očekivao dodavanje...

7. minut - GOL! 1:0. Isplatila se inicijativa crno-belih, Baždar postiže vodeći gol. Lako je Kalulu prošao po desnoj strani pored Hajdina, centrirao, a Baždar rutinski glavom zatresao mrežu.

3. minut - Partizan je krenuo agresivno od starta. Prvu šansu imao je Goh nakon prodora, ali je u poslednji čas izblokiran.

1. minut - Utakmica je počela.

- Košarkaši bodre fudbalere.

Partizan: Krunić – Stojković, Filipović, Kovačević, Antić – Zahid, Ovusu – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

Klupa: V. Jovanović, Saldanja, Kastiljo, De Medina, Kanute, Nikolić, Saničanin, Šćekić, Severina, Stjepanović, Trifunović.

Železničar: Mijatović – Endiaje, Obradović, Stanković, Konatar – Jovanović, Knežević, Đorđević, Romanić, Hajdin – Ignjatijev.

Klupa: Lukić, Stanković, Grgić, Kahvić, Lakićević, Maks, Milikić, Mirosavić, Pavlov, Purtić.

Fudbaleri Partizana dočekuju Železničar iz Pančeva u u utakmici 23. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su trenutno lideri na tabeli sa 56 bodova dok su Pančevci pretposlednji sa svega 19 i nalaze se u grčevitoj borbi za opstanak.

Igor Duljaj

Ipak trener Partizana Igor Duljaj izuzetno je oprezan pred ovaj meč.

"Još jedna teška utakmica za nas, biće drugačije okolnosti u odnosu na prvi duel u Pančevu, na našem stadionu će biti idealni uslovi za igru i obe ekipe imaju sve uslove da prikažu kvalitetan fudbal. Oni se bore za goli život, mi imamo motiv da prikažemo dobru igru i da nastavimo niz, ako je moguće. Imamo sve preduslove, verujem da će publika sutra imati šta da vidi", rekao je Duljaj.

Utakmica se igra na stadionu u "Humskoj" sa početkom u 18. 30 časova.