SITI I REAL IDU U ČETVRTFINALE LIGE ŠAMPIONA! Građani nemilosrdni prema Kopenhagenu, Madriđani se provukli protiv Lajpciga

LIGA ŠAMPIONA

Posle uzbudljive večeri u Ligi šampiona dobili smo još dva učesnika četvrtfinala elitnog evropskog takmičenja.

U narednu rundu idu Mančester siti i Real Madrid.

Mančester Siti

Mančester siti je posao u osmini finala završio već u prvoj utakmici, kada je kao gost pobedio sa 3:1, a večeras je na svom terenu ostvario identičnu pobedu.

Prvak Engleske je poveo u već u petom minutu golom Manuela Akanjija, četiri minuta kasnije drugi pogodak za Siti je postigao Hulijan Alvarez, da bi Erling Haland u nadoknadi prvog poluvremena postigao i treći gol za domaćina.

Strelac jedinog pogotka za Kopenhagen bio je Mohamed Elunusi u 29. minutu.

Real je u večerašnju utakmicu sa prednošću od 1:0 iz prve utakimice, ali se uprkos tome namučio da prođe među osam najboljih, jer je Lajpcig svih 90 minuta bio bolji tim.

Iako su fudbaleri nemačkog tima 19 puta šutirali na gol Reala, domaćin je u 65. minutu iskoristio kontranapad, koji je golom krunisao Vinisijus Žunior.

Lajpcig se nije predao i samo tri minuta kasnije Vili Orban je izjednačio, a u nadoknadi vremena mogli su i do preokreta, ali je Olmo pogodio prečku, a Realu je i tih 1:1 bilo dovoljno da prođe u četvrtfinale.

TOK MEČEVA

2. POLUVREME

90. minut - Kraj! Mančester siti i Real Madrid su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona.

89. minut - Rodrigo šutirao pravo u golmana nemačkog tima.

86. minut - Real pritiska Lajpcig na sve načine...

77. minut - U igru je ušao Luka Modrić!

73. minut - Openda nastavlja da promašuje! Upisao sedmi udarac u okvir gola!

68. minut - GOL! Vil Orban donosi izjednačenje u Madridu!

65. minut - GOL! Konačno! Real zaigrao fudbal i posle sjajne akcije Vinisijus na asistenciju Bilmingema postiže gol!

54. minut - Vinisijus "izbegao" crveni karton! Sa obe ruke je odgurnuo Vilija Orana, a sudija Davide Masa dao je Brazilcu žuti karton.

47. minut - Openda nastavlja da "teroriše" odbranu Madriđana, ali nikako da pogodi gol...

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Real Madrid, Lajpcig, Vinisijus Žunior, Vil Orban

1. POLUVREME

45+3. minut - GOL! I Haland zatresao mrežu Kopenhagena!

35. minut - Miruju mreže u Madridu, a domaća publika nezadovoljna prikazanim zviždi!

29. minut - GOL! Kopenhagen smanjuje prednost domaćina - Mohamed Elijunusi pogađa mrežu Sitija!

15. minut - Kakva šansa za Opendu - opet pravi problema Madriđanima. Na nihovu sreću pogodio je samo - stativu!

12. minut - Real je napao kazneni prostor gostiju pokušajem Vinisijusa, ali je on loptu poslao loptu pored gola.

10. minut - GOL! Alvarez duplirao prednost "građana".

5. minut - GOL! Akanđi je strelac!

3. minut - Lopta je od starta meča na polovoni Reala, Lajpcig preko Rauma pokušava da se približi golu i da uđe u šansu.

21.00 - Mečevi u Mančesteru i Madridu su počeli

Mančester siti - Kopenhagen

Mančester siti: Ederson - Gvardiol, Akanđi, Dijaš, Luis - Kovačić, Rodri - Nuneš, Alvares, Bob - Haland.

Kopenhagen: Grabara - Ankersen, Jelert, Vavro, Mekena, Diks - Froholt, Oskarson, Klem - Ašuri, Eljunusi.

Real Madrid - Lajpcig

Real Madrid: Lunin - Mendi, Naćo, Ridiger, Karvahal - Kamavinga, Čuameni, Kros, Valverde - Belingem - Vinisijus.

Lajpcig: Gulači - Henrihs, Orban, Lukeba, Raum - Haidara, Šlager, Olmo, Simons - Openda, Šeško.

Mančester siti dočekuje Kopenhagen posle trijumfa od 3:1 u Danskoj, dok će Real Madrid ugostiti Lajpcig nakon pobede u Nemačkoj od 1:0.

"Građani" i "Kraljevi" su veliki deo posla već odradili i sada im predstoji samo da "overe" prolaz, a šanse da se nešto neočekivano dogodi veće su u Madridu nego u Mančesteru, pa će oči fudbalske javnosti biti uprte u meč koji se igra na "Santjago Bernabeu".