BAJER ZADRŽAO PREDNOST U ODNOSU NA BAJERN: Ekipa iz Leverkuzena odnela sva tri boda iz Frajburga

Bundesliga

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas na gostujućem terenu Frajburg 3:2, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Leverkuzen je poveo u drugom minutu pogotkom Florijana Virca, a domaći tim je izjednačio u 10. minutu golom Ricua Doana.

Bajer je ponovo poveo u 40. minutu, a strelac je bio Adam Hložek, a prednost je udvostručio Patrik Šik u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Janik Kajtel golom u 79. minutu.

Bajer je jedina neporažena ekipa u Bundesligi i prvi je na tabeli sa 70 bodova, 10 više od aktuelnog šampiona Bajerna iz Minhena.

Frajburg deveti sa 33 boda.

U sledećem kolu, Bajer dočekuje Hofenhajm, a Frajburg će na gostujućem terenu igrati protiv Borusije iz Menhengladbaha.