DERBI SAMO NA PAPIRU - ZVEZDA RAZBILA RADNIČKI I OTIŠLA NA +4: Kragujevčani vezali sedam pobeda pa doživeli BRODOLOM na Marakani

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 5:0 u utakmici 26. kola Superlige Srbije.

Derbi kola je to bio samo na papiru.

Zvezda je od starta preuzela inicijativu i brzo slomila Kragujevčane.

Strelci su bili Stamenić u 10 i Šerif u 20. minutu.

Radnički početkom drugog poluvremena ostaje sa igračem manje, Simović je u roku od dva minuta, dobio dva žuta kartona.

Zvezda to brzo koristi i Šerif postiže novi gol u 50. minutu.

Četvrti gol postigao je Hvang u 68. minutu.

Konačan rezultat postigao je Katai nakon prave majstorije u 75. minutu.

Zvezda je ovom pobedom došla do 65 bodova, četiri više od drugoplasiranog Partizana koji ima 61 poen.

Radnički je nakon sedam uzastopnih pobeda doživeo prvi poraz i ostao je na četvrtom mestu sa 41 bodom.

U sledećem kolu Crvena zvezda igra u Ivanjici protiv Javora, dok Radnički dočekuje Napredak.

1 / 6 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

87. minut - Zvezda je mogla i do šestog pogotka, ali je Bukari upropastio kontru crveno-belih lošim dodavanjem.

85. minut - Zvezda u laganom rtitmu privodi meč kraju.

80. minut - Izmena u Zvezdi umesto Rodića u igri je mladi Radojević.

75. minut - GOL, 5:0, KATAI! Majstorija Zvezdinog magika, zalomio je dva igrača Radničkog, a onda plasirao loptu u dalji ugao nemoćnog Lekovića.

68. minut - GOL , 4:0, HVANG! Olajinka je prošao po levoj strani, zavrnuo za Hvanga koji je podbo loptu i matirao nemoćnog Lekovića.

63. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. Umesto Kange, Stamenića i Ivanića u igri Katai, Olajinka i Mimović.

59. minut - Neverovatno šta je promašio Mijailović, sjajno ga je izbacio Ivanić, a ovaj iz idealne pozicije šutirao u Lekovića.

56. minut - Dobar pokušaj Bukarija brani Leković. Nakon kornera šutira Điga glavom, preko gola.

50. minut - GOL, 3:0, ŠERIF! Zvezda brzo koristi igrača više, Ivanić je centrirao sa leve strane Šerif ubacio loptu u mrežu.

48. minut - Neverovatno Simović u roku od dva minuta, dobija i drugi žuti karton. Radnički ostaje sa igračem manje

46. minut - Kapiten Radnčkog Simović dobio je žuti karton.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je završeno bez nadoknade

39. minut - Radnički se oslobodio pritiska Zvezde, pokušavaju gosti da smanje rezultat.

- Navijači Radničkog lome i bacaju stolice na istočnoj tribini nakon što je nekoliko topovskih udara bačeno ka njihovom kavezu.

31. minut - Nova prilika za Zvezdu, Ivanić je centrirao, natrčao Hvang, ali Korejac je bio zamalo neprecizan.

26. minut - Nastavlja Zvezda sa napadima, crveno-beli žele treći pogodak.

20. minut - GOL, 2:0 - ŠERIF! Mijailović je u 20. minutu poslao loptu sa desnog krila u peterac, a Šerif Ndiaje petom duplira prednost crveno-belih.

16. minut - Velika prilika za Zvezdu. Ivanić je centrirao, Bukari šutirao glavom, a sjajno odbranio Leković.

10. minut - GOL, 1:0 - STAMENIĆ! Kanga je centrirao, Leković je loše procenio loptu, koja je pala na nogu Stameniću , a ovaj je plasirao u mrežu.

9. minut - Dobar pokušaj Mijailovića iz daljine, brani Leković.

6. minut - Hvang je cenrtrirao, lopta nezgodno odskočila ispred golmana Radničkog koji ju je jedva zakačio i lopta je otišla u korner.

3. minut - Zvezda je krenula ofanzivno od starta i pritisla goste na njihovu polovinu.

1. minut - Utakmica je počela

Poznati su sastavi za današnju utakmicu:

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Spajić, Điga, Rodić – Kanga, Stamenić – Bukari, Hvan, Ivanić – Endijaj.

Radnički: Leković – Ćosić, Šerbečić, Simović, Dadić - Aleksić, Ristić - Gluščević, Vidosavljević, Bevis - Vižđi.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Radnički iz Kragujevca u utakmici 26. kola Superlige Srbije.

Oba tima su odličnoj formi i ovo je svojevrsni derbi kola prvoplasirane i četvrtoplasirane ekipe.

Radnički je u seriji od sedam uzastopnih pobeda, dok Zvezda sem remija u večitom derbiju ima takođe sve ostale pobede u prolećnom delu šampionata.

Vladan Milojević

Trener crveno-belih Vladan Milojević pun je hvale za Kragujevčane.

"Rezultati Radničkog su za respekt. Igraju fenomenalno, nije lako napraviti seriju, kao što su to oni učinili. Nastupaju dobro, agresivno, požrtvovano, nadahnuto, svaka im čast. Čestitam na tome treneru Radničkog, njegovom stručnom štabu, kao i samim igračima. Pokazali su da su odlična ekipa i da su u dobroj formi", rekao je Milojević

Feđa Dudić

Trener Radničkog Feđa Dudić najavio je žestok otpor šampionu.

''Idemo tamo da igramo, da uživamo i napatiće se Zvezda sa nama. Ja očekujem jednu dobru partiju i da uživa srpska javnost. Mi smo u jako dobroj formi, Zvezda takođe igra dobro, pogotovo od kada je došao Milojević. Mislim da svako ko dođe na utamicu ili pred kamerama da će uživati'', izjavio je Dudić.