ČUDESAN PREOKRET U LEVERKUZENU: Bajer sve bliži tituli u Bundesligi

Farmaceuti slave

Fudbaleri Bajera savladali su u Leverkuzenu sa 2:1 Hofenhajm u 27. kolu Bundeslige.

Tim Ćabija Alonsa je do pobede stigao na čudesan način, posle preokreta u finišu meča. "Aspirindžije" sedam kola pre kraja imaju 13 bodova više u odnosu na Bajern, koji kasnije igra protiv Borusije iz Dortmunda.

Gosti su poveli u 33. minutu golom Bejera i sve do 88. minutu držali konce utakmice u svojim rukama. A onda preokret, Prvo je Andrih doneo izjednačenje domaćem timu, da bi samo tri minuta kasnije, u prvom minutu zaustavnog vremena, Šik pogodio za pobedu.

Po završetku utakmice usledila je velika radost domaćih navijača i igrača. Bajer je nadomak titule šampiona Bundeslige, prve u istoriji kluba koji postoji 119 godina.