BENFIKA - MARSEJ 2:1

LIVERPUL - ATALANTA 0:3

MILAN - ROMA 0:1

DRUGO POLUVREME:

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Lige Evrope, a ovo veče nam je donelo neka iznenađenja.

Najveći šok je doživeo Liverpul, koji je poražen na svom terenu od Atalante rezultatom 3:0.

Bajer Leverkuzen je pokazao da je jedna od najboljih ekipa u Evropi ove sezone, a golovima u finišu susreta savladali su Vest Hem rezultatom 2:0.

Tim Ćavija Alonsa je lider Bundeslige, izvesno je da će osvojiti titulu, a ćele trofej i u Ligi Evrope.

Pobedu je ostvarila i Benfika koja je na domaćem terenu bila bolja od Marseja rezultatom 2:1, dok je Roma napravila iznenađenje savladavši Milan u gostima rezultatom 1:0.

Luika Jović je poraz svog tima gledao sa klupe.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana, a tada ćemo znati ko će među četiri najbolje ekipe.

KRAJ UTAKMICA

90+1 minut - LEVERKUZEN - Bajer duplira prednost u Nemačkoj, strelac je Bonifejs.

83. minut - LEVERKUZEN - Dugo je stajao rezultat 0:0 na semaforu, a onda je Hofman na oduševljenje domaćih navijača doveo Bajer u prednost. Leverkuzen je ove godine kaznena ekspedicija.

83. minut - LIVERPUL - Mario Pašalić postiže novi pogodak za Atalantu, domaćini su poniženi!

67. minut - LISABON - Vraća se Marsej, Obamejang je strelac.

61. minut - LIVERPUL - Potpuni šok na Enfildu, drugi gol Skamake.

52. minut - LISABON - Di Marija duplira prednost Benfike.

PRVO POLUVREME:

38. minut - LIVERPUL: Skamaka postiže gol za Atalantu, ŠOK na Enfildu!

17. minut - MILANO: Roma stiže do prednosti preko Mansinija.

16. minut - LISABON: Benfika dolazi do prednosti golom Silve!

1. minut - Počele su utakmice.

Nakon spektakularnih utakmica četvrtfinala Lige šampiona, na red su došle i Liga Evrope i Liga konferencija, a nadamo se da nas očekuje pregršt golova i uzbudljivih duela. Dešavanja na svim mečevima možete pratiti na Kurir live blogu!

Došli smo do završnice drugog po jačini takmičenja u Evropi, a gledaćemo četiri utakmice u kojima nema izrazitih favorita.

Biće zanimljivo videti da li će Bajer Leverkuzen uspeti da nastavi svoj fantastičan niz, lideri su Bundeslige sa čak 17 poena prednosti u odnosu na Bajern iz Minhena i na pragu su titule, a ekipa Ćavija Alonsa igra možda i najlepši fudbal u Evropi u ovom trenutku. Naspram sebe će imati prošlogodišnjeg šampiona Lige konferencija Vest Hem koji zna kako se igra na ispadanje.

Ništa manje zanimljivo neće biti ni u Portugalu na meču Benfike i marseja, kao ni u Liverpulu gde domnaćinima na noge dolazi Atalanta.

Za kraj italijanski derbi između Rome i Milana, a nama će ovaj susret biti najzanimljiviji zbog špica reprezentacije Srbije Luke Jovića, a ostaje da se vidi da li će dobiti šansu od starta ili će svoju priliku trađiti sa klupe.