NIŠTA OD ČUDA LIVERPULA - SVILAR DOBIO BITKU SA JOVIĆEM: Atalanta, Roma i Leverkuzen u POLUFINALU! Marsej se provukao POSLE PENALA

liga evrope

Fudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Lige Evropa, pošto su u revanš utakmici četvrtfinala na svom terenu u Rimu pobedili Milan 2:1.

Roma je prošlog četvrtka u Milanu pobedila 1:0.

Rimska ekipa povela je večeras u 12. minutu golom Đanluke Mančinija, a prednost je udvostručio Paulo Dibala u 22. minutu. Konačan rezultat postavio je Mateo Gabija golom u 85. minutu.

Roma je od 31. minuta igrala sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton zbog prekršaja dobio Mehmet Čelik.

Fudbaleri Atalante plasirali su se u polufinale, uprkos tome što su na svom terenu u Bergamu izgubili od Liverpula 0:1.

Italijanska ekipa pobedila je u prvoj utakmici na Enfildu 3:0.

Jedini gol večeras je postigao Mohamed Salah u sedmom minutu iz jedanaesterca.

To je prvi plasman Atalante u polufinale evropskog takmičenja od 1988. godine.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena prošli su u polufinale, pošto su u revanšu u Londonu odigrali nerešeno 1:1 protiv Vest Hema.

Vest Hem je poveo golom Majkla Antonija u 13. minutu, a izjednačenje novom šampionu Bundeslige doneo je Džeremi Frimpong u 89. minutu.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja plasirali su se u polufinale, pošto su na svom terenu pobedili Benfiku posle izvođenja jedanaesteraca 4:2, nakon što su regularnom delu utakmice pobedili 1:0.

U prvoj utakmici Benfika je na svom terenu pobedila 2:1.

Olimpik je na Velodromu izborio produžetke, pošto je u regularnom delu utakmice pobedio golom Farisa Mumbanje u 79. minutu.

U produžecima nije bilo golova pa su penali odlučili pobednika.

Golove za Olimpik postigli su Hoakin Korea, Džefri Kondogbija, Leonardo Balerdi i Luis Enrike.

U portugalskoj ekipi strelci su bili Orkun Kokču i Nikolas Otamendi, prvi penal promašio je Anhel Di Marija, a poslednji četvrti promašio je Antonio Silva.

U polufinalu Lige Evropa Roma će igrati protiv Bajera, a Atalanta protiv Olimpika iz Marseja.

Polufinalne utakmice igraju se 2. i 9. maja.

Produžeci:

Ni posle produžetaka nije rešeno pitanje pobednika - gledaćemo PENALE!

Drugo poluvreme:

Kraj utakmica. Atalanta, Roma i Leverkuzen su u polufinalu! Gledaćemo produžetke u Marseju!

89. minut - LONDON - Frimpong izjednačava rezultat i definitivno šalje svoj tim u polufinale!

85. minut - RIM - Gabija postiže gol za Milan, ali se čini da nema vremena za preokret.

79. minut - MARSEJ - Gool za domaćine, Mubanga donosi veliku radost. Ukoliko ovaj rezultat ostane na snazi, gledaćemo produžetke.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Bergamu i Marseju.

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

29. minut - RIM - Čelik je neoprezno startovao na Leaa i dobija direktan crveni karton! Roma će sa igračem manje morati do kraja!

22. minut - RIM - Dibala duplira prednost Rome. Milan je u nokautu!

13. minut - LONDON - Vest Hem vodi golom Antonija na asistenciju Bovena.

12. minut - RIM - Mancini donosi prednost Romi, teška situacija za rosonere koji su poraženi u prvom meču 1:0.

7. minut - BERGAMO -Gool za Liverpul, Salah je načeo mrežu Atalante iz penala. Izabranici Jirgena Klopa žele da neutrališu 3:0 sa Enfilda, a kako su krenuli, na dobrom su putu!

1. minut - Počeli su mečevi.

Pre mečeva:

Posle Lige šampiona nastavlja se i Liga Evrope. Naravno najveći fokus biće na srpskim fudbalerima koji nastupaju u drugom po jačini takmičenju na Starom kontinentu i probaće sa svojim ekipama da odu što dalje.

Na rimskom "Olimpiku" igra se "srpski derbi", jer će Mile Svilar sa svojom Romom pokušati da odbrani 1:0 iz prvog duela protiv Milana.

Totalno drugačije želje imaće Luka Jović sa "rosonerima".

Zanimljivo će biti u Bergamu, gde će Atalanta probati da odbrani ogromnih 3:0 sa Enfilda protiv Liverpula.

Leverkuzen je osvojio titulu u Bundesligi, a na dobrom su putu da se plasiraju u polufinale Lige Evrope jer imaju prednost od 2:0 iz prvog meča u odnosu na Vest Hem.

Marsej će dočekati Benfiku, a portugalski tim ima prednost od 2:1 iz prvog duela.