EMERI KORAČA KA LIGI ŠAMPIONA: Pobede Aston Vile i Kristal Palasa u Premijer ligi

premijer liga

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu u Birmingemu Bornmut 3:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Bornmut je poveo u 31. minutu kada je gol iz jedanaesterca postigao Dominik Solanke, a izjednačio je Morgan Rodžers u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Aston Vila je povela u 57. minutu golom Muse Dijabija, a konačan rezultat postavio je Leon Bejli u 78. minutu.

Aston Vila ima 20 pobeda i četvrta je na tabeli sa 60 bodova, šest bodova više, ali i dve utakmice više od petoplasiranog Totenhema.

Bornmut je pretrpeo 13. poraz i sa 42 boda zauzima 13. mesto na tabeli.

Unaj Emeri

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su kao domaćini u londonskom derbiju Vest Hem 5:2.

Domaći su poveli u sedmom minutu golom Majkla Olisea, prednost je udvostručio Ebereči Eze u 16. minutu, a četiri minuta kasnije fudbaler Vest Hema Emerson postigao je autogol za 3:0.

U 31. minutu četvrti gol postigao je Žan-Filip Mateta, a zatim je strelac za Vest Hem bio Majkl Antonio u 40. minutu. Konačan rezultat postavio je fudbaler Kristal Palasa Tajrik Mičel autogolom u 89. minutu.

Kristal Palas ima devet pobeda i 36 bodova na 14. mestu na tabeli, a Vest Hem je posle drugog uzastopnog poraza, ukupno 12. u prvenstvu, osmi na tabeli sa 48 bodova.

Ranije danas Everton je na svom terenu pobedio Notingem Forest 2:0, a danas igraju još Fulam - Liverpul.