MANČESTER JUNAJTED KROZ GOLGOTU DO FINALA: Crveni đavoli prokockali TRI GOLA prednosti protiv drugoligaša ali se izvukli na penale

fa kup

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa.

Oni su nakon boiljeg izvođenja penala savladali Koventri rezultatom 4:2

U regularnom delu utakmice i nakon produžetaka rezultat je bio 3;3

Gledali smo neverovatan meč.

Mančester junajted je na ovom meču prokockao čak tri gola prednosti.

"Crveni đavoli" su na ovom meču prokockali čak tri gola prednosti.

Golovima Mektominija u 23., Megvajera u 45, i Fernadeza u 58. minutu veliki favorit je poveo sa 3:0 i očekivalo se da Junajted rutinski završi posao protiv drugoligaša.

Mančester junajted

Međutim tako nisu mislili igrači Koventrija.

Sims u 71., O Hara u 79 i Rajt u petom minutu nadoknade donose spektakularan preokret i produžetke.

Tamo nije bilo golova, a na penalima bolje se snašao Mančester junajted i izborio plasman u finale.

Var je poništio gol Koventrija u 118. minutu zbog milimetarskog ofsajda i spasao "crvene đavole" sigurne eliminacije.

Za Koventri golove su postigli Hadži Rajt i Viktor Torp. Golman Junajteda Andre Onana odbranio je penal Kalumu O'Hari u trećoj seriji, a zatim je kapiten Ben Šif šutirao preko prečke.

Golman Koventrija Bredli Kolins odbranio je prvi penal Kazemiru, a zatim su strelci za Junajted bili Diogo Dalo, Kristijan Eriksen, Bruno Fernandeš i Rasmus Hojlund, koji je postigao pobedonosni gol.

Mančester junajted će u finalu FA kupa 25. maja na Vembliju igrati protiv branioca trofeja Mančester sitija, koji je u subotu u prvom polufinalu pobedio Čelsi 1:0.

To će biti repriza prošlogodišnjeg finala, u kome je Siti pobedio 2:1.