PARTIZAN STOTKOM DO POLUFINALA ABA LIGE: Crno-beli UBEDLJIVI u Laktašima, sledi obračun sa Podgoričanima!

plej-of

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale ABA lige, nakon što su izabranici Željka Obradovića slavili na gostovanju Igokei u Laktašima rezultatom 77:101 i tako sa maksimalnih 2:0 rešili ovu četvrtfinalnu seriju.

Silovito je krenuo Paritzan serijom 10:0, a prednjačio je tada Ledej. Serija je trajala, bilo je i maksimalnih 23:6, a onda buđenje domaćina.

Filipović je počeo da pogađa u serijama, a upravo ovako se igralo.

Crno-beli se odlepe, Igokea priđe, pa usledi novi nalet.

Na poluvreme se otišlo sa +11 za crno bele, a svoj mini šou je imao Uroš Trifunović koji je postigao 8 poena za tri minuta na parketu - bez promašaja.

Filipović je bio ubedljivo najraspoloženiji pojedinac domaćih, a Hrvat je u jednom trenutku imao više poena nego svi njegovi saigrači zajedno (on 26 - tim 24).

Drugo poluvreme je proteklo u znaku Partizana, Ponjitka je imao svoje veče i jednu od najboljih partija u crno-belom dresu. Priključio se i Kaboklo pred sam kraj meča za rutinski trijumf.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Ledej sa 20 poena, 16 je dodao Ponjitka uz 12 skokova i tri asistencije, po 14 su postigli Kaboklo i Naneli, dok je Trifunović dodao 13 poena.

Sa druge strane dominirao je nestvarni Filipović koji je ubacio 28 poena (6/9 za tri), a pratio ga je Kondić sa 24 postignuta poena (većinu kada je utakmica bila rešena).

Partizan će u polufinalu igrati protiv Budućnosti, a još uvek nije poznat termin prve utakmice u kojoj su crno-beli domaćini. Čeka se kraj serije Crvene zvezde i Studentskog centra, kao i Mege i Cedevita Olimpije. Srpski timovi vode sa po 1-0.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj meča u Laktašima i rutinski trijumf Partizana.

38. minut - Kaboklo je pogodio trojku, dok je sa druge strane Kondić preuzeo Filipovićevu ulogu i praktično jedini poentira u ekipi Igokee 75:90. Trojka Ledeja 75:93

36. minut - Trojka Nanelija, odgovara Kondić 72:86

35. minut - Trojka Kondića, Igokea je u seriji. 69:81. Ledej odgovara poenima za dva. 69:83.

34. minut - Fauliran je Jeremić na šutu za tri poena. Precizan je samo jednom. 64:81. Trifunović promašuje, a Karmajkl zakucava u kontri. 66:81

33. minut - Kondić krade loptu i zakucava u kontri. 63:81

32. minut - Novi laki poeni za Kabokla iz reketa. Ovaj meč je rešen, igra se u slabijem ritmu. Bošković pogađa trojku. 61:81.

31. minut - Panter postiže koš uz faul, a precizan je i sa linije penala. 55:76. Kaboklo zakucava uz faul Karmajkla. Kondić odgovara uz faul Kabokla. 57:79

Treća četvrtina:

30. minut - Ledej pogađa dva slobodna bacanja. Penali i za Igokeu na drugoj strani. Kondić postiž prvo, promašuje drugo, a onda faul Brunu Kaboklu. Aćimović takođe polovičan. 55:71. Kaboklo zakucava za kraj treće deonice. 55:73

28. minut - Kondić postiže poene uz faul i precizan je sa linije penala. 52:68. Ponjitka je fauliran i ide na liniju penala. Polovičan je Poljak. 52:69

27. minut - Nova trojka za Partizan, ponovo Džejlin Smit. 49:68

26. minut - Nova trojka za crno-bele, Džejlin Smit. 49:65 Tajm-aut Igokea.

25. minut - Ponjitka ponovo precizan za tri poena, odlična njegova rola i poen broj 15. 46:62. Odgovara nestvarni Filipović istom merom. 49:62

24. minut - Goran Filipović igra sam protiv Partizana, postiže novi koš sa poludistance. Ima Hrvat 23 poena, isto koliko i svi njegovi saigrači zajedno. 46:59

23. minut - Bošković poentira uz faul, a precizan je sa linije penala. 44:56. Smailagić promašuje trojku, hvata Trifunović i poentira uz faul Karmajkla. Pogaša Uroš dodatno bacanje, fantastična partija. 44:59

22. minut - Nova trojka Filipovića, odgovara ponovo Ponjitka iz reketa. Smit krade loptu Filipoviću, pronalazi Ponjitku u kontri, a Poljak postiže koš uz faul i slobodno bacanje. 41:56

21. minut - Prvi napad u nastavku za domaćine. Filipović je promašio ceo obruč. Odmah poeni Ponjitke iz reketa na drugoj strani. 38:51

Poluvreme u Laktašima. Partizan je silovito krenuo, a onda je dozvolio domaćima da se vrate u meč, prvenstveno čutem za tri poena. Prednjači Filipović koji je postigao čak četiri dalekometna šuta. Trifunović je imao minijaturu, postigao je 8 poena za tri minuta i vratio sigurnu prednost svom timu. Crno-beli kontroliču meč, a ukoliko pojačaju igru u odbrani, biće ovo rutinski kraj serije.

Druga četvrtina:

20. minut - Fauliran je Ponjitka koji je polovičan sa penala. Kradu loptu crno-belih, a Trifnunović nastavlja seriju novom trojkom! 38:47. Fauliran je Smailagić u poslednjoj sekundi prvog poluvremena i imaće tri slobodna bacanja. Promašio je prvo, pogodio drugo i treće. 38:49. KRAJ PRVOG POLUVREMENA

19. minut - Filipović postiže novu trojku 38:43.

18. minut - Faul nad Smailagićem koji ide na liniju penala. Precizan je Alen polovično. 33:38 Nakić poentira preko Nanelija. Odgovara Trifunović koji vezuje pet poena. 35:43

17. minut - Nova trojka Filipovića, već ima 15 poena. Onda i izgubljena lopta Partizana i faul nad Nakićem u kontri. 33:37

16. minut - Poeni Filipovića sa poludistance. Na drugoj strani fauliran Zek Ledej koji ide na liniju penala. Precizan oba puta krilni centar Partizana 30:37

15. minut - Naneli postiže trojku. Dobar odgovor nakon minuta odmora. 28:33. Poeni Ponjitke iz kontre, tajm-aut Igokea. Crno-beli su odbili nalet domaćina. 28:35

14. minut - Trojka Filipovića, ozbiljna serija domaćih. Tajm-aut Obradović. 28:30

13. minut - Trojka za Partizan - kapiten Kevin Panter. Odgovara Kondić istom merom. 25:30

12. minut - Serija promašaja Partizana za tri poena, a potom i faul Danila Anšuđića. Nastavlja se krizni period. Kažnjava Filipović šutem sa poludistance. 22:27

11. minut - Prvi napad za domaće u drugoj četvrtini. Odlična odbrana crno-belih. Kaboklo je izgubio loptu, a Panter napravio nesportski faul u kontri. Kondić precizan oba puta sa linije penala. 18:27 Potom i poeni Nakića iz reketa. 20:27

Prva četvrtina:

10. minut - Tri skoka u napadu za Partizan i na kraju poeni Nanelija iz reketa. Stanković odgovara trojkom. 16:27 - Kraj prve četvrtine

9. minut - Tehniška greška treneru Igokee Vladi Jovanoviću. Naneli pogađa slobodno bacanje. 11:25. Ledej greši, a Filipović poentira u kontri. Tajm-aut Željko Obradović. 13:25

8. minut - Koprivica je fauliran, promašuje prvo, pogađa drugo slobodno bacanje. 6:24 Dva lošija napada Partizana, što su kaznili Filipović i Nakić lakim poenima na drugoj strani 11:24

7. minut - Naneli se prošetao kroz reket domaćina. Partizan gazi u Laktašima. 6:23

6. minut - Šuterska klinika crno-belih. Naneli postiže trojku. Nakić odgovara prodorom, pa onda i trojka Smita, koji nastavlja gde je stao. 6:19

5. minut - Nakić poentira preko Koprivice. 4:10. Nova trojka za Ledeja. 4:13

4. minut - Fauliran je Džeki Karmajkl i imaće dva slobodna bacanja. Divno je Koprivica blokirao Nakića, ali je lopta došla do centra Igokee koji je stopostotan sa linije penala nakon prekrđaja Ledeja. 2:10

3. minut - Zakucavanje Ponjitke, perfektan početak Partizana, tajm-aut domaći! 0:10

2. minut - Serija crno-belih, Koprivica poentira uz faul, a onda i Ledej postiže prvu trojku na meču 0:8.

1. minut - Počeo je meč u Laktašima, Ledej postiže prve poene za Partizan 0:2.

Pre meča:

Najmlađa podrška u Laktašima.

Košarkaši Partizana gostuju Igokei u drugom meču četvrtfinalne serije ABA lige u Laktašima. Utakmica počinje u 18.00 časova, a regionalni šampion vodi 1-0 u seriji.

Crno-beli su slavili pred domaćom publikom rezultatom 94:85, a želeće da reše seriju na gostujućem terenu. Ipak, očekuje se da Partizan ima veću podršku sa tribina od domaćina, jer Grobari tradicionalno pune halu u Laktašima.

Ukoliko savladaju Igokeu, crno-bele u polufinalu čeka Budućnost koja je sa 2-0 bila bolja od Zadra.

Željko Obradović

- Pred nama je druga utakmica protiv Igokee. Imali smo nekoliko dana da se posvetimo njenoj pripremi i da u Laktaše krenemo sa nepromenjenom ambicijom, a to je završetak ove serije. Ekipa Igokee je pokazala da je u stanju da igra na visokom nivou i samo uz maksimalno poštovanje domaćeg tima i visok nivo koncentracije mi možemo do pobede. Nadam se i da će nam naši navijači pružiti podršku na isti način kao i svaki put do sada u Laktašima - rekao je trener Partizana