NASTAVLJEN REKORDAN NIZ: Pet golova Bajera u pobedi protiv Bohuma

Bundesliga

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su večeras na gostujućem terenu Bohum 5:0, u utakmici 33. kola Bundeslige i nastavili rekordan niz od 50 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Šampion Nemačke poveo je u 41. minutu golom Patrika Šika, a prednost je udvostručio Viktor Bonifes u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena iz jedanaesterca.

Treći gol postigao je Amin Adli u 76. minutu, strelac je zatim bio Josip Stanišić u 86. minutu, a konačan rezultat postavio je Alehandro Grimaldo u trećem minutu nadoknade vremena.

Bohum je od 15. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Feliks Paslak.

Ekipa iz Leverkuzena je ove sezone oborila rekord po broju utakmica bez poraza, nanizala je 50 u svim takmičenjima.

Bajer je prvi put u klupskoj istoriji osvojio šampionsku titulu i prvi je na tabeli sa 87 bodova.

Bohum je pretrpeo 14. poraz i ima 33 boda na 14. mestu na tabeli, tri boda više od Union Berlina na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak.

Ranije danas Hofenhajm je pobedio Darmštat 6:0, a Bajern je pobedio Volfsburg 2:0.