BELGIJA - SLOVAČKA 0:1 (0:1)

EPA / EFE ČUDO U FRANKFURTU: Slovačka SAVLADALA Belgiju! LUDNICA u E grupi!

Fudbaler Slovačke savladali su Belgiju u okviru E grupe Evrospkog prvenstva reultatom 1:0 (1:0).

Gol vredan tri boda bio je delo Šranca u sedmom minutu!

Belgija je konstantno napadala, pokušavala da dođe do izjednačenja i prednsoti, ali kada se sve oduzme i sabere, nisu zaslužili.

Postigli su Belgijanci dva gola, oba preko Lukakua, ali je VAR u oba navrata reagovao i poništavao ih. Prvo u 56. minutu zbog nedozvoljene pozicije, a onda i u 87. minutu zbog igranja rukom Opende!

Upravo je Lukaku bio tragičar Belgije, promašivao je nemoguće ispred Dubravke, a nije bio ni bleda senka napadača koji je u kvalifikacijama na svakih 37 minuta postizao po gol!

Previše propuštenih prilika Belgije, nije uspeo eksperiment Tedeskua sa Karaskom na levom beku, a iako su imali terensku inicijativu, nikako nisu mogli do gola.

Situacija nakon prvog kola u Grupi E je šokantna! Belgija i Ukrajina koje su bile najveći favoriti za prolaz iz ove grupe pre početka takmičenja su na začelju bez bodova, dok su Rumunija i Slovačka na čelu sa po tri boda.

Očekuje nas ekstremno zanimljiv nastavak takmičenja!

Tok meča:

Drugo poluvreme:

93. minut - Dubravka je sačuvao udarac De Brujnea!

90. minut - Igraće se još sedam minuta! Belgija je u APSOLUTNOJ ofanzivi, ali nikako da postignu regularan pogodak!

87. minut - Lukaku je postigao gol, ali mu je i on poništen zbog igranja rukom Opende!

84. minut - Dvostruka izmena u Belgiji, Lukebaku i Openda menjaju Dokua i Karaska

80. minut - Korner za Belgiju, sve je manje vremena. Centrirao je De Brujne, Onana šutirao glavom, ali bez veće opasnosti!

77. minut - Nova prilika za Slovačku, pokušali su atraktivno - petom, ali je Kasteles bio na visini zadatka!

71. minut - Dinamična utakmica u Frankfurtu, Slovaci ne posustaju, Belgija na sve načine pokušava da dođe do gola, ali bez većeg uspeha!

62. minut - Svi su već videli loptu u golu posle šuta Bakajoka, Dubravka je bio savladan, alinemoguća intervencija Hancka sa gol linije. Ostao je nakon toga praktično bez svesti posle sudara, te mu se ukazivala pomoć!

56. minut - Lukaku je postigao gol, ali je nakon intervencije iz VAR sobe isti poništen!

53. minut - Slovaci odolevaju. Doku je promenio stranu napada, igra na levom krilu, ali to za sada nije donelo mnogo Belgijancima!

47. minut - Nova velika šansa za Slovačku, Karaslin je šutirao, ali pored gola!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

45. minut - Pritisak Slovačke, dva kornera u nizu, Pucka je imao priliku glavom! Kraj prvog poluvremena!

42. minut - Opet se obrukao Romelu Lukaku, izašao je sam ispred Dubravke, ali je reagovao u stilu trećeligaškog igrača!

40. minut - Pritisak Slovačke koja je mogla do drugog pogotka! Kastels je sprečio katastrofu svog tima!

21. minut - Velika šansa za Torsara. Greška Dubravke, lopta je na 25 metara došla do ofanzivca Arsenala koji je šutirao preko gola!

12. minut - Oporavila se Belgija od uvodnog šoka, ali Slovačka odoleva!

7. minut - GOOL- Slovačka dolazi do prednosti golom Šranca! Velika greška odbrane Belgije i odmah kazna!

6. minut - Trosar je bio u prilici. Pritiska Belgija, ali bez gola!

3. minut - Kakva šansa za Lukakua, ostao je sam na tri metra ispred gola Slovačke, ali je šutirao direktono u golmana! Neverovatno koliko loša reakcija napadača njegovog renomea!

1. minut - Počela je utakmica.

Pre meča:

Fudbaleri Belgije i Slovačke od 18.00 igraju meč prvog kola grupe E na Evropskom prvenstvu.

Susret je na programu u Frankfurtu, a u okviru ove grupe Rumunija je već savladala Ukrajinu sa 3:0.

Belgija prvi put nakon tri velika takmičenja nije došla u krugu najužih favorita, ali je ovaj tim predvođen Kevinom De Brujneom i talentovanim Džeremijem Dokuom svakako kadar da ide do samog kraja!