Hrvati slavili u Skoplju, pobeda Velsa, silni Nemci i Španci

Kvalifikacije za Mundijal

Golom Rakitića Hrvatska preokrenula u Skoplju meč sa Makedonijom, Nemačka i Španija lako do bodova

U petak su širom Evrope odigrane utakmice kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo u fudbalu koje će se 2014. godine održati u Brazilu.

U grupi A, u kojoj je Srbija doživela debakl u susretu sa Belgijom, Hrvatska je zabeležila pobedu u Skoplju. Makedonija je povela, ali je do poluvremena usledilo izjednačenje, da bi u nastavku Ivan Rakitić doneo pobedu Hrvatskoj.

Prvu pobedu je zabeležio Vels koji je u Kardifu gubio od Škotske sve do desetak minuta pre kraja, ali je tada golovima Bejla došao do neočekivane pobede.

U jednom od derbija, selekcija Rusije je u Moskvi pobedila Portugaliju pogotkom Keržakova već na početku meča. Dobar rezultat je ostvarila Rumunija koja je slavila u Istanbulu, dok su Švedska, Češka i Italija zabeležile očekivane, ali prilično teške pobede.

Za razliku od njih, Španija je u Minsku deklasirala Belorusiju i još jednom potvrdila da je velika sila. Ubedljivi su bili i Englezi, odnosno Izrael, protiv San Marina i Luksemburga.

Najjači utisak ponovo je ostavila selekcija Nemačke koja je protutnjala Dablinom i nanela Ircima jedan od najtežih poraza. Bugari i Danci su podelili bodove iako su domaći više od sat vremena bili brojčano nadmoćni. Pobednika nije bilo ni u duelu Švajcarske i Norveške, kao ni u okršaju Grčke sa Bosancima.

Grupa ASrbija - Belgija 0:3 (0:1)Benteke 34, De Brujne 68, Miralas 90

Makedonija - Hrvatska 1:2 (1:1)Ibraimi 16 - Ćorluka 33, Rakitić 60

Vels - Škotska 2:1 (0:1)Bejl 81 (pen), 89 - Morison 28

Grupa BČeška - Malta 3:1 (1:1)Gebre Selasije 34, Pekhart 52, Režek 67 - Brifa 38

Jermenija - Italija 1:3 (1:1)Mhitarjan 27 - Pirlo 11 (pen), De Rosi 64, Osvaldo 81

Bugarska - Danska 1:1 (1:1)Rangelov 7 - Bentner 40

Grupa CKazahstan - Austrija 0:0

Farska ostrva - Švedska 1:2 (0:0)Baldvinson 57 - Kačaniklić 65, Ibrahimović 75

Republika Irska - Nemačka 1:6 (0:2)Kio 90 - Rojs 32, 40' Ozil 55 (pen), Klose 58, Kros 58, 61, 83

Lihtenštajn - Litvanija 0:2 (0:0)Česnauskis 51, 75

Slovačka - Letonija 2:1 (2:0)Hamšik 6 (pen), Sapara 10 - Verpakovskis 84 (pen)

Grčka - Bosna i Hercegovina 0:0

Grupa H

Moldavija - Ukrajina 0:0

Engleska - San Marino 5:0 (2:0)Runi 35(pen), 70, Velbek 37, 72, Okslejd-Čemberlen 77