Dortmund bolji od Reala, porazi Sitija i Arsenala

Liga šampiona

Olimpijakos je u 90. minutu stigao do pobede nad Monpeljeom u Francuskoj, Malaga je nastavila sa sjajnim izdanjima pobedivši Milan sa minimalnih 1:0, a u duelu na kojem je viđeno najviše golova Porto je pobedio kijevski Dinamo sa 3:2

U večeras odigranim utakmicama trećeg kola fudbalske Lige šampiona, favoriti nisu imali mnogo uspeha i poraze su doživeli Real, Mančester siti, Arsenal i Milan.Najvredniju pobedu ostvario je Ajaks, koji je u Amsterdamu savladao Mančester siti rezultatom 3:1, iako je šampion Engleske poveo golom Nasrija u 22. minutu. Posle drugog poraza u prva tri kola Mančester siti je veoma blizu ponavljanja prošlogodišnjeg učinka, kada je ispao u ligaškom delu takmičenja. Ima samo jedan bod, šest manje od Borusije, a pet manje od Reala.U istoj grupi u derbiju večeri Borusija je u Dortmundu pobedila ekipu Reala sa 2:1 i preuzela vođstvo. Fudbaleri Borusije uspeli su da potpuno isključe iz igre Kristijana Ronalda, koji je postigao pogodak za "kraljevski klub" zahvaljujući početničkoj greški golmana domaćeg tima.U B grupi Arsenal je dočekao ekipu Šalkea. Očekivalo se da će "tobdžije" zabeležiti i treću pobedu i već sada osigurati plasman u osminu fnala, ali su izgubili sa ubedljivih 2:0 i sada imaju bod manje od predstavnika Nemačke.U drugoj utakmici B grupe Olimpijakos je kao gost iznenadio prvaka Francuske Monpelje i pogotkom Mitroglua u 90. minutu stigao do sva tri boda.U utakmici A grupe Porto je na svom terenu pobedio kijevski Dinamo sa 3:2. Ukrajinci su dva puta stizali vođstvo domaćina, ali treći put nisu uspeli da se vrate. Zagrebački Dinamo izgubio je i treću utakmicu, ovog puta u Maksimiru protiv Pari Sen Žermena rezultatom 2:0.U grupi C Malaga je kao domaćin pobedila ekipu Milana sa 1:0 i sa svih devet bodova gotovo je siguran učesnih osmine finala. Do prve pobede stigao je ruski Zenit, koji je, zahvaljujući penalu koji je skrivio Milan Jovanović, sa 1:0 savladao Anderleht i u drugi deo ligaškog dela takmičenja ulazi sa bodoma manje od Milana i, s obzirom na formu Italijana, dobrim izgledima da prođe u drugi krug

LŠ, 3. kolo: Grupa A: Dinamo Zagreb – PSŽ 0:2Ibrahimović 33, Menez 43

Porto – Dinamo Kijev 3:2Varela 15, Martines 36, 78 - Gusev 21, Ideje 72

1. Porto 3 3 0 0 6:2 92. Pari Sen Žermen 3 2 0 1 6:2 63. Dinamo Kijev 3 1 0 2 5:9 34. Dinamo Zagreb 3 0 0 3 0:6 0

Grupa B:

Arsenal – Šalke 0:2Huntelar 76, Afelaj 86

Monpelje – Olimpijakos 1:2Šarbonije 49 - Torosidis 73, Mitroglu 90 1. Šalke 3 2 1 0 6:3 72. Arsenal 3 2 0 1 5:4 63. Olimpijakos 3 1 0 2 4:6 34. Monpelje 3 0 1 2 4:6 1

Grupa C: Zenit – Anderleht 1:0Malaga – Milan 1:0Sančes 64 1. Malaga 3 3 0 0 7:0 92. Milan 3 1 1 1 3:3 43. Zenit 3 1 0 2 3:6 34. Anderleht 3 0 1 2 0:4 1

Grupa D: Ajaks – Mančester siti 3:1