Grupa G: Benfika ostala u trci za drugi krug

Liga šampiona

Katalonci su već obezbedili plasmana u šesnaestinu finala, pošto imaju 12 bodova, po pet više od Benfike i Seltika. Na poslednjem mestu je Spartak sa tri boda

BEOGRAD - Fudbaleri Benfike pobedili su večeras u Lisabonu gostujući Seltik sa 2:1 i tako ostali u prilici da se plasiraju u drugi krug Lige šampiona.

Tri boda portugalskoj ekipi doneli su Ola Džon golom u sedmom i Garaj pogotkom u 71. minutu. Strelac za goste bio je Jorgos Samaras u 32. minutu.

Barselona je u drugoj utakmici Grupe G ranije danas savladala moskovski Spartak u gostima sa 3:0.

Dvostruki strelac u tom meču bio je Lionel Mesi (27. i 39. minut), dok je vodeći pogodak postigao Danijel Alveš u 16. minutu.

U poslednjem kolu, 5. decembra, sastaće se Barselona - Benfika i Seltik - Spartak.