PRESEDAN: Utakmica prekinuta zbog piš-pauze

U Kuvajtu

Golman kuvajtskog Sulajbikata Tarik el Kandari uz odobrenje sudije napustio gol kako bi obavio malu nuždu

Dobro da nije dijareja...Golman Sulajbikata Tarik el Kandari napravio je presedan u svetu fudbala kada je na utakmici protiv Kuvajta istrčao sa gol-linije i zamolio sudiju da prekine meč kako bi izvršio malu nuždu!Čuvar mreže „fenjeraša“ kuvajtske Premijer lige nekoliko minuta je cupkao, čučao, šetkao, držao se za međunožje, ali nije našao način da se olakša. Pošto nije imao kud, zamolio je sudiju da prekine utakmicu, a čim je arbitar uslišio njegovu molbu, Tarik je poput Juseina Bolta otrčao do toaleta. Ostali igrači su se zbunjeno gledali ne znajući zbog čega je došlo do prekida meča.Do „piš-pauze“ domaćin je gubio sa 1:0, ali nakon toga usledio je debakl Tarikovog Sulajbikata, pa je na kraju Kuvajt slavio sa čak 5:1.Zvaničnici lige posle ovog gesta ozbiljno razmišljaju da u Premijer ligu uvedu „tajm-aut“ u svakom poluvremenu.