ŠOK NA ANOETI: Sosijedad pobedio Barselonu

Prvi poraz Barse u Primeri

SAN SEBASTIJAN - Fudbaleri Real Sosijedada uradili su ono što nikome nije pošlo za rukom u dosadašnjem toku Primere, pošto su večeras kod kuće u meču 20. kola savladali lidera šampionata Barselonu sa 3:2.

Izabranicima Tita Vilanove ovo je drugi meč bez pobede, pošto su sredinom nedelje protiv Malage u Kupu kralja odigrali 2:2.

Ogromna tri boda domaćoj ekipi doneo je Imanol Agireče pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Barselona je večeras na stadionu Anoeta povela golom najboljeg svetskog fudbalera Lionela Mesija u sedmom minutu, a kada je Pedro Rodrigez u 25. minutu povisio na 2:0, činilo se da Sosijedadu sleduje ubedljiv poraz.

Ipak, domaći su pokazali veliku hrabrost i upornost, pa su u 41. minutu smanjili zaostatak preko Čorija Kastra.

Na početku nastavka meča, tačnije u 56. minutu Đerar Pike je zaradio drugi žuti karton i isključenje, što je u velikoj meri odredilo dalji tok utakmice.

Sosijedad je brojčanu prednost iskoristio sedam minuta kasnije, kada je, svojim drugim pogotkom na utakmici, Kastro postavio konačan rezultat.

Nakon toga meč je bio prilično nezanimljiv, sve do same završnice u kojoj je Agireče savladao Viktora Valdesa i rešio pitanje pobednika.

Uprskos poraz, Barselona je zadržala ubedljivu prednost na tabeli, jer ima 11 bodova više od madridskog Atletika koji sutra dočekuju Levante.Rezultati i strelci u 20. kolu:Granada - Rajo Valjekano 2:0 (Amat 25. autogol, Resio 80)Real Sosijedad - Barselona 3:2 (Kastro 41, 63, Agireče 90+1 - Mesi 7, Pedro 25)Hetafe - Sevilja 1:1 (Kolunga 44 - Rejes 40)Malaga - Selta 1:1 (Demikelis 37 - Fernandez 76)Sutra:Osasuna - DeportivoValjadolid - SaragosaAtletiko Madrid - LevanteValensija - Real MadridPonedeljak:Betis - Atletik BilbaoTABELA: Barselona 55, Atletiko 44, Real Madrid 37, Betis 34, Malaga 32, Rajo Valjekano 31, Valensija 30, Levante 30, Sosijedad 29, itd.