NOVI PORAZ: Zmajčeki poslali orlove na Španiju

Domaćin SP rival u osmini finala

Srbija je posle velike borbe poražena od Slovenije 33:31

SARAGOSA - Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Slovenije rezultatom 33:31 u meču poslednjeg, petog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Španiji.Srbija je na kraju osvojila treće mesto u grupi i u osmini finala sastaće se sa domaćinom SP, selekcijom Španije.Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Vujin sa sedam golova, dok su Nenadić i Prodanović ubacili po šest. U pobedničkom timu najbolji je bio Žvižej sa sedam golova.

"Crvena furija" je zauzela drugo mesto u D grupi, pošto je večeras izgubila od Hrvatske sa 27:25. Srbija je takmičenje u C grupi završila sa tri pobede i dva poraza, dok je Slovenija prva sa maksimalnim učinkom.

Večerašnja utakmica odigrana je pred 3.000 gledalaca u hali Princ Filip u Saragosi, a sudili su Islanđani Hlinur Leifson i Anton Palson.SRBIJA: Stanić 9 odbrana, Toskić 4, Šešum 2, Vujin 7, M. Ilić 2, Dragaš, Nikčević 1, Stanković, N. Ilić, Radivojević, Gajić, Mitrović 2, Vučković, Nenadić 6, Zelenović 1, Marsenić, Prodanović 6.SLOVENIJA: Skube 2, Bezjak 3, Bilbija, Dolenec 2, Kavtičnik 1, Dobelšek, Skof 5 odbrana, Prost 8 odbrana, Bundalo, Marguc 2, Zorman, M. Žvižej, Gaber 1, Mackovšek 6, L. Žvižej 7, Gajić 6.Isključenja: Srbija (4), Slovenija (6).Srpski rukometaši, kao i u prošlom kolu protiv Poljske, ispustili su pobedu, a samim tim i prvo mesto.Činilo se da je, kada je u drugom poluvremenu Darko Stanić ušao na parket i "spustio roletnu" na gol, pobeda Srbije bila na dohvat ruke i da ništa više ne može da zaustavi Vukovićeve momke.Srbija je, šest minuta pre kraja meča, vodila sa 30:27, a onda je Žarko Šešum zaradio isključenje i kola su krenula nizbrdo. Slovenija je "vezala" šest golova i napravila potpuni preokret, dok su srpski rukometaši srljali iz greške u grešku, lopte su im ispadale iz ruku, tako da je u poslednjih minut i po meča bilo jasno da će rival osvojiti važne bodove.Ni u prvom poluvremenu situacija nije bila ništa bolja, pošto je delovalo kao da su Slovenci sa više želje i borbenosti ušli u utakmicu.Srpski rukometaši su u tom periodu uglavnom jurili rezultat, u par navrata su uspevali da izjednače, ali svaki put kada bi se to desilo, stigao bi odgovor u vidu pogodaka Dragana Gajića ili Luke Žvižeja.Reprezentaciji Srbije sada predstoji dan odmora, a potom duel sa selekcijom domaćina u kojoj će Španija svakako biti favorit, ali ne i nepobediv tim na svom parketu, što je pokazala Hrvatska.Rezultati, 5. kola subota, 19. januarGrupa C:Belorusija - Saudijska Arabija 33:15Poljska - Južna Koreja 33:25Srbija - Slovenija 31:33TABELA: SLOVENIJA, 10, POLJSKA 8, SRBIJA 6, BELORUSIJA 4, Saudijska Arabija 2, Južna Koreja 0.Grupa D:Egipat - Australija 39:14Španija - Hrvatska 25:27Mađarska - Alžir 29:26TABELA: HRVATSKA 10, ŠPANIJA 8, MAĐARSKA 6, EGIPAT 3, Alžir 3, Australija 0.petak, 18. januarGrupa A:Argentina - Tunis 18:22Francuska - Nemačka 30:32Crna Gora - Brazil 25:26TABELA: NEMAČKA 8, FRANCUSKA 8, BRAZIL 6, TUNIS 6, Argentina 2, Crna Gora 0.Grupa B:Rusija - Čile 36:24Island - Katar 39:29Danska - Makedonija 33:30TABELA: DANSKA 10, RUSIJA 7, ISLAND 6, MAKEDONIJA 5, Katar 2, Čile 0.Parovi osmine finala:nedelja, 20. januarDanska - TunisIsland - FrancuskaBrazil - RusijaNemačka - MakedonijaPonedeljak: 21. januarSrbija - ŠpanijaHrvatska - BelorusijaSlovenija - EgipatMađarska - PoljskaTOK UTAKMICEI poluvreme

1. minut - Počeo duel Srbije i Slovenije. Prvi napad je za selekciju Slovenije koja odmah postiže pogodak. Žuti karton za Toskića. Postava "Orlova": Vujin, Ilić, Prodanović, Nikčević, Toskić i Nenadić. Stative čuva Gajić.

5. minut - Nijedna ekipa napravila osetniju prednost. Na obe strane dosuđen je po jedan sedmerac, a sigruni su bili Marko Vujin i Luka Zvižej.7. minut - Golom Marka Vujina "Orlovi" stižu do prvog vođstva na meču 4:3.11. minut - rezultat je 8:8, pošto je Nenadić pogodio sa igračem manje.13. minut - Nešto slabija igra našeg tima sa rukometašem više. Slovenci postižu gol sa igračem manje, a Vujun pogađa za 9:9.

15. minut - Posle nekoliko grešaka igrača oba tima, trenutno je 10:10.17. minut - Srbija po drugi put na meču stiže do prednosti, 11:10.

18. minut - Slovenija dolazi do 11:11. Naši ne koriste dva napada, a ni Slovenci.21. minut - Serija grešaka srpskog tima, Slovenija dolazi do 13:11, a selektor Vuković traži tajm-aut.23. minut - Slovenija daje još jedan gol sa igračem manje, a Srbija golom Prodanovića smanjuje na 14:12.

24. minut - Prodanović postiže još jedan gol za 14:13.25. minut - Zmajčeki golom Skubea povisuju vođstvo, 15:13. Prodanović smanjuje, ali Slovenci ponovo pogađaju, 16:14.27. minut - Zelenović iz kontre smanjuje na 16:15. Međutim, Slovenci rešetaju mrežu Gajića, 17:15.

28. minut - I dalje dva gola prednosti za Sloveniju, 18:16.30. minut - Srbi greše u napadu, Slovenci iz kontri pogađaju za 19:16. Poluvreme dobijaju Slovenci 19:16.

II poluvreme31. minut - Srbi ne koriste prvi napad, a ni Slovenci.

32. minut - Slovenci kažnjavaju svaku grešku našeg tima. Ponovo primamo gol sa igračem više, 20:16.33. minut - Vujin smanjuje na 20:17, ali Zorman pogađa za 21:17.35. minut - Srbija smanjuje na 21:18, a Slovenci ne koriste sedmerac. Stanić na golu po prvi put na meču38. minut - Golovima Toskića i Prodanovića Srbija smanjuje na 21:20. 40. minut - Srbija golom Ilića izjednačuje na 21:21. 41. minut - Stanić briljira na golu, Slovenci greše. Srbija posle dužeg vremena vodi s 22:21. Slovenci traže tajm-aut43. minut - Obe selekcije ne koriste po jedan napad. Slovenci prekidaju seriju Srbije od 5:0 i izjednačuju na 22:22.44. minut - Nikčević pogađa po prvi put na meču za 23:22.

45. minut - Srbija prvi put stiže do dva gola prednosti, 24:22.47. minut - Slovenci ne koriste drugi sedmerac na meču. Stanić doneo preokret u igri. Srbija kreće u napad sa igračem manje. Šešum pogađa za 25:22.49. minut - Zmajčeki postižu dva gola sa igračem više za 25:24.50. minut - Srbija ima igrača više, a Vujin se upisuje u strelce za 26:24. 51. minut - Zvizej smanjuje na 26:25, a Vujin ponovo pogađa 27:25. 52. minut - Zvizej ponovo pogađa 27:26, ali Prodanović za krila donosi novu prednost od dva gola, 28:26.53. minut - Srbija ima tri gola prednosti, 29:26. Slovenci smanjuju na 29:27. Vuković traži tajm-aut.55. minut - Srbija igra sa igračem manje, a Slovenci smanjuju na 30:28. Ilić pogađa stativu, a Slovenci u kontri smanjuju na 30:29.57. minut - Ređaju se greške srpskog tima. Slovenija serijom od 4:0 ponovo dolazi do prednosti, 31:30.58. minut - Nova greška srpskog tima u napadu, a Slovenci postižu novi gol za 32:30.

60. minut - Kraj meča. Slovenija je pobedila s 33:31.