Pobeda Njukasla, remi Sitija

Premijer liga

Stouk i Vigan podelili bodove

Fudbaleri Njukasla pobedili su u gostima Aston Vilu sa 2:1, dok su Stouk i Vigan odigrali nerešeno 2:2 u utakmicama 24. kola engleske Premijer lige.

Na utakmici između Kvinš Prak Rendžersa i aktuelnog šampiona Englseke Mančester sitija nije bilo golova, kao i u meču Sanderlenda i Svonsija. Njukasl je tako, posle pet utakmica bez pobede, zabeležio jednu.

U 19. minutu Papis Demba Sise doveo je goste do prednosti, a na 2:0 povisio je Joan Kabaje u 31. Aston Vila je u 49. minutu preko Kristijana Bentekea iz penala uspela da smanji prednost Njukasla, ali do kraja meča nije uspela da dođu do izjednačenja.

Stouk je protiv Vigana imao prednost od 2:0, ali su gosti u drugom delu meča uspeli da anuliraju prednost. Stouk je do prvog gola došao u 23. minutu, a strelac je bio Rajan Šavkros, dok je prednost udvostručio Piter Krauč u 48. minutu. Vigan je do svog prvog gola došao u 50. minuta preko Džejmsa Mekartura, dok je bod doneo Franko Di Santo u 61.

Na čelu tabele vodi Mančester junajted sa 56 bodova, dok njegov gradski rival ima 52 boda, a prvak Evrope, londonski Čelsi 45. Stouk je ovim remijem došao do 30 bodova u Premijer ligi, dok je Vigan, makar do sutra, izašao iz zone ispadanja.

Kvins Park Rendžers - Mančester Siti 0:0

Aston Vila - Njukasl 1:2 (0:2)Benteke 49 (pen) - Sise 19, Kabaj 31

Stouk - Vigan 2:2 (1:0)Šokros 23, Krauč 48 - Mek Artur 50, Di Santo 61

Sanderlend - Svonsi 0:0