BURAN FINIŠ: Lacio šokirao Juventus i otišao u finale Kupa

Kup Italije

Lacio će u borbi za trofej italijanskog kupa igrati sa boljim iz dvomeča Inter - Roma

Fudbaleri Lacija plasirali su se u finale Kupa Italije pošto su na domaćem terenu, u revanš utakmici polufinala, savladali ekipu Juventusa sa 2:1.

Nakon remija u prvom meču prošle nedelje u Torinu (1:1), Rimljani su do pobede i šanse da se bore za trofej došli u burnom, dramatičnom finišu. Domaćin je imao vođstvo od 53. minuta za prolaz u finale, ali je Juventus izjednačio u prvom minutu sudijske nadoknade, a kada su svi očekivali produžetke Flokari je šokirao tim aktuelnog šampiona pogotkom dva minuta kasnije.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je Markizio u poslednjem napadu Juventusa propustio stopostotnu priliku za izjednačenje na 2:2 i prolaz crno-belih.

Lacio će u borbi za trofej italijanskog kupa igrati sa boljim iz dvomeča Inter - Roma. Roma je prvu utakmicu kod kuće prošlog utorka dobila rezultatom 2:1, a revanš u Milanu na programu je tek 17. aprila.

Lacio Juventus 2:1

(Gonsales 53, Flokari 90+3 - Vidal 90+1).