LE: Liverpul bez čuda, Matić odveo Benfiku dalje

Liga Evrope

Zenit izdržao pritisak Liverpula, a Čelsi golom Azara u nadoknadi prošao dalje

Fudbaleri Liverpula nisu uspeli da naprave čudo i plasiraju je u osminu finala Lige Evrope, pošto su u revanš meču pobedili Zenit sa 3:1 (2:1).

Malo ko je očkivao da će tim sa Enfilda uopšte imati šanse da dođe u situaciju da se bori za prolazak u narednu rundu takmičenja posle poraza od 2:0 u prvom meču i ranog gola Zenita.Tim iz Sankt Peterburga je poveo u 19. minutu nakon greške vremešnog Džejmija Karagera koju je iskoristio brzonogi Hulk.Izabranici trenera Brendana Rodžersa se nisu predavali. Predvođeni sjajnim Luisom Suarezom uspeli su da nadoknade prednost protivnika i dođu nadomak plasmana u osminu finala.Suarez je postigao dva gola, oba iz slobodnog udarca, a posebno efektan bio je onaj iz 59. minuta kada je popularnom "kiflom" prebacio živi zid i savladao golmana Malafejeva. Zenit je uspeo da izdrže sve nalete Liverpula i u osmini finala igraće protiv Bazela.

Teže nego što se očekivalo Čelsi je izborio palsman u narednu fazu takmičenja, pošto je sa Spartom iz Praga odigrao nerešeno 1:1.Navijači Čelsija strepeli su na Stamfordu Bridžu sve do 91. minuta, jer su gosti u 17. minutu postigli gol i anulirali prednost "plavaca" iz prvog meča.Tim trenrera Rafaela Beniteza izjednačio je golom Eden Azar u finišu meča.

Srpski internacionalac Nemanja Matić postigao je gol u pobedi Benfike od 2:1 nad Leverkuzenom, ali to nije bilo dovoljno da portuglaski tim nastvi takmičnje u Evropi.