LONDONSKI DERBI: Totenhem srušio Arsenal

PREMIJER LIGA

Golovima Bejla i Lenona u prvom poluvremenu Totenhem je stigao do važnog trijumfa

LONDON - Fudbaleri Totenhema savladali su na svom terenu ekipu Arsenala rezultatom 2:1 u kolu Premijer lige.Pevci su nakon ovog trijumfa izbili na treću poziciju, dok je Arsenal ostao na petom mestu sa sedam bodova manje od Totenhema. Ekipa Arsena Vengera je nakon ovog poraza gotovo izbubila šanse da se naredne godine nađe u Ligi šampiona.Fenomenalni Geret Bejl doneo je prednost svom timu u 37. minutu. Samo dva minuta kasnije usledila je nova greška odbrane Arsenala, koju odlično koristi Lenon za 2:0 u korist "pevaca".

Na startu drugog dela utakmice Arsenal je uspeo da smanji prednost domaćina, strelac je bio Mertesaker. Međutim, to je bilo sve što je ekipa Arsena Vengera uspela da uradi do kraja utakmice.