Remi na Trafordu: Junajted i Čelsi zakazali novi spektakl!

ĐAVOLI PROKOCKALI PREDNOST

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu Čelsi je stigao prednost Junajteda i zakazao novi meč na svom terenu

MANČESTER - Fudbaleri Mančester junajteda i Čelsija odigrali su nerešeno 2:2 u četvrtfinalu FA kupa, pa će za prolaz u narednu fazu takmičenja morati da se izbore u novom meču na Stamford Bridžu.Aleks Ferguson je od starta meča dao šansu Meksikancu Ćićaritu Ernandezu i pokazalo se da je menažer domaće ekipe napravio pravi potez. Ćićarito je već u petom minutu utakmice doneo prednost svom timu.Nakon duge lopte Kerika, sjajni džoker Junajteda lobovao je glavom Čeha za 1:0.Samo šest minuta kasnije usledilo je novo slavlje na Old Trafordu. Runi je odlično izveo slobodan udarac iskosa, lopta je samo odskočila u petercu i završila u mreži Čelsija (2:0).Nakon prvog dela meča činilo se da se Čelsiju sprema prava katastrofa, međutim, plavci se nisu predali.Ekipa Rafaela Beniteza je agresivno krenula u nastavku i inicijativa se isplatila već u 59. minutu. Belgijanac Aazar, koji je zamenio u drugom delu Mozesa, šutirao je sa ivice šesnaesterca pravo u mrežu Junajteda za 2:1.Desetak minuta kasnije Ba je poveo kontru "plavaca", sjajno uposlio Ramireša koji pogađa levi ugao De Hee za veliku radost gostiju (2:2).

Do kraja meča na obe strane je bilo prilika, ali su mreže mirovale do kraja, pa ova dva tima očekuje novi susret, ovoga puta na Stamford Bridžu.

Srpski fudbaleri Branislav i Ivanović i Nemanja Vidić posamtrali su meč sa klupe.