PROVUKLI SE: Mesi utro put Barselone ka polufinalu

Liga šampiona

Meč na Nou Kampu protekao je u dominaciji gostujućeg tima
1 / 7

Iako je prvi put posle pet godina meč u Ligi šampiona počela bez Lionela Mesija, a prvi put u gol šutirala na isteku sata meča. Barselona se plasirala u polufinale Lige šampiona, pošto je na Nou Kampu golom Pedra u 71. minutu remizirala sa Pari Sent Žermenom, koji je poveo dvadeset minuta ranije posle odlične akcieje i završnice Pastorea.

Meč na Nou Kampu protekao je u dominaciji gostujućeg tima, a tandem Ibrahimović - Laveci, u nekoliko navrata ozbiljno je pripretio Valdedsu, koji je tokom prvog poluvremena čak četiri puta morao da spasava gol. PSŽ je i drugo poluvreme počeo na sličan način, što je rezultirao pogotkom Pastorea početkom nastavka.

Taj gol trgao je trenera Katralonaca Tita Vilanovu, koji na teren šalje Mesija, a Argentinac u 71 minutu počinje akciju posle koje Pedro donosi rezultat, koji je barselonu odveo u polufinale Lige šampiona.

Testualni prenos

90 +4 - Kraj utakmice

87. minut - Pirueta Inijeste, koji nije bio dovoljno precizan.

71. minut - GOLLLLLLLLLLLLLL! 1:1 - Mesi je započeo akciju proigrao Vilju, ovaj u šesnaestercu odigrao povratnu za Pedra, koji je izjednačio na 1:1

62. minut - Mesi je po prvi put u karijeri ušao sa klupe u meču Lige šampiona.

61. minut - Alveš je šutirao, ali van gola.

58. minut - Nova šansa za Pastorea, Barselona nema igru, a ni šansu da postigne gol.

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 0:1 - Dobar napad PSŽ-a Ibrahimović je proigrao Pastorea, a on je savladao Valdesa.

46. minut - Nastavljen je meč

Drugo poluvreme

45. minut - Kraj poluvremena

41. minut - Fabregas šutira pored gola, Barselona još nije bila opasna po gol.

34. minut - Lukaš pokušava, bez uspeha.

23. minut - Ibrahimović je proigrao Lavecija, a ovaj šutirao. Valdez je uspeo da odbrani.

14. minut - Novi pokušaj Lavecija.

10. minut - Igra se brzo, ali posle uvodnih uzbuđenja, nema prilika pred golovima.

2. minut - Laveci u prilici, ali Valdes brani.

2. minut - Ćavi je šutirao pored gola

1. minut - Počelo je

Barselona: Valdes - Alveš, Pike, Alba, Adriano - Fabregas, Ćavi, Inijesta, Buskets - Vilja, Pedro.

PSŽ: Sirgu, Tijago Silva, Aleks, Maksvel, Žele - Verati, Pastore, Tijago Mota, Lukas - Laveci, Ibrahimović.

Tekstualni prenos:

U Parizu se na deset minuta pre kraja činilo da će Barselona odneti pobedu, ali tako nije mislio nekadašnji član katalonskog kluba Zlatan Ibrahimović, u 80. minutu je izjednačio, kasnije se ispostavilo iz očiglednog ofsajda. Dosuđeni jedanaesterac za Barsu u gotovo poslednjim momentima regularnog dela utakmice realizovao je Ćavi, da bi u trećem minutu nadoknade Matuidi uspeo da izjednači i održi šanse PSŽ za prolaz u polufinale.

Barselona ima određenih kadrovskih problema, a najveća briga za stručni štab je zdravstveno stanje Lionela Mesija. Takođe, pod znakom pitanja su Pedro Rodriges i Adrijano.

PSŽ će biti oslabljen neigranjem Matuidija zbog suspenzije, a očekuje se da će ga zameniti Tijago Mota ili Kleman Šantom. Podršku francuskom timu najavio je legendarni Zinedin Zidan.