UVERTIRA FINALA LŠ: Dortmund i Bajern podelili bodove

Bundesliga

Treneri dva tima odlučili su da na teren pošalju kombinovane sastave, kako bi odmorili neke igrače, pošto je pitanje šampiona Nemačke odavno rešeno

DORTMUND - Fudbaleri Borusije i minhenskog Bajerna odigrali su večeras u Dortmundu nerešeno 1:1 u derbiju 32. kola Bundeslige koji je bio i uvertira za duel dva tima u finalu Lige šampiona 25. maja u Londonu.

Treneri dva tima Jirgen Klop i Jup Hajnkes odlučili su da na teren pošalju kombinovane sastave, kako bi odmorili neke igrače, pošto je pitanje šampiona Nemačke odavno rešeno, a Bajern je došao do "krune".

Borusija je povela u 11. minutu preko Kevina Groskrojca, a izjednačio je Mario Gomez u 23. minutu.

Domaćin je u 58. minutu imao odličnu priliku da dođe do nove prednosti, ali je Manuel Nojer odbranio penal Robertu Levandovskom. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao DŽerom Boateng.

Gosti iz Minhena utakmicu su završili sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Rafinja koji je u 64. minutu laktom u glavu udario Jakuba Blaščikovskog.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je ceo meč za Borusiju.