GALATA OSVOJILA TROFEJ: Drogba srušio Arsenal!

Emirejts kup

Golovima fenomenalnog Drogbe, Galatasaraj je savladao londonski klub

LONDON - Fudbaleri Galatasaraja osvojili su trofej Emirejts kupa, pošto su savladali domaći Arsenal rezultatom 2:1.Junak trijumfa turskog tima bio je sjajni napadač Didije Drogba koji je sa dva gola u finišu meča doneo preokret svom timu.Naime, Arsenal je od 39. minuta utakmice bio u prednosti, nakon gola Tea Volkota. Međutim, turski tim se nije predavao. Najpre je u 78. minutu Drogba sigurno izveo najstrožu kaznu, da bi u 87. doneo pobedu Galati.U drugom meču snage su odmerili Porto i Napoli. Porto je savladao ekipu Rafe Beniteza rezultatom 3:1. Iako je Napoli poveo golom Pandeva, Porto je uspeo da napravi veliki preokret i zasluženo slavi.Emirejts kup ima zanimljiv sistem bodovanja. Pored toga što se za trijumf dobijaju tri poda, a za nerešen rezultat jedan, posebnost ovog turnira je to što svaki pogodak vredi jedan bod, pa je tako ekipa Galatasaraja na kraju osvojila prvo mesto sa devet bodova, Porto je bio drugi sa šest, dok su Arsenal i Napoli podelili posljednje mesto sa četiri boda.