DRUGA POBEDA ORLOVA: Srbija nadigrala Letoniju!

Na turniru u Celju

Srpski košarkaši su turnir u Celju završili sa dve pobede i jednim porazom

CELJE - Muška košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Letonije rezultatom 67:54 (14:11, 19:22, 16:16, 18:5) u meču trećeg kola na turniru u Celju.U timu Srbije danas nije bilo Vladimira Lučića, Nemanje Nedovića, Dejana Muslija i Vasilija Micića. U tim se vratio kapiten Nenad Krstić i doneo prevagu mladoj ekipi.Najefikasniji u srpskom timu bio je kapiten Nenad Krstić sa 20 poena, dok su Raško Katić i Nemanja Bjelica sa po 12 poena. U poraženom timu istakao se Freimanis sa 10 poena.Srpska selekcija je turnir u Celju završila sa dve pobede i jednim porazom. Naša selekcija pripreme za EP sada nastavlja u glavnom gradu Srbije gde će od 10. do 12. avgusta nastupiti na turniru "Trofej Beograda".Srbija je dobro počela meč protiv Letonije, a briljirao je kapiten Krstić. Centar CSKA postigao je osam od prvih 14 poena naše ekipe, a Letonci su za prvih sedam minuta ubacili svega tri poena (14:3). Međutim, Krstić je potom izašao da sa terena da se odmori, a Letonci su smanjili na minus tri (14:11). Letonci su u 14. minutu smanjili na 20:19, ali se Krstić potom vratio u timPočetkom druge četvrtine Letonci su u potpunosti uhvatili priključak (20:19 u 14. minutu), ali je povratak u igru kapitena Krstića vratio i veću prednost našem timu. Međutim, Letonija je uspela do kraja prvog poluvremena da izjednači na 33:33.Letonci su početkom treće četvrtine preuzeli vođstvo, koje je u 26. minutu bilo plus pet (43:38). Međutim, Srbija je u poslednju četvrtinu ušla s nerešenim rezultatom 49:49. Srbija je potom zaigrala angažovanije, a Letonci su poslednji put pripretili šest i po minuta pre kraja kada je bilo 55:54 za naš tim, ali su "orlovi" serijom 12:0 stigli do zaslužene pobede 67:54.Ovom pobedom reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto na turniru Laško group."Tokom tri nedelje provedene u Sloveniji, radilo se naporno i dobro i mogu da kažem da sam zadovoljan onim što je urađeno. Nažalost, pehovi sa povredama nisu prestali da nas pogađaju, pa smo neposredno pred utakmicu sa Letonijom morali da zamenimo Nedovića, koji je na zagrevanju osetio bol u skočnom zglobu, a tokom meča se na povredu prepona požalio i Bogdanović. Od početka turnira nije igrao Lučić zbog problema sa leđima, kao ni Micić. Zbog svega toga, ova pobeda mi daje veru da ćemo radom da dođemo do forme potrebne za Evropski šampionat. Pre svega snagom volje, željom i dobrom fizičkom spremom, došli smo do pobede nad Letonijom, koja je dobar tim koji već četiri godine igra zajedno. Mi smo bili sa puno debitanata, ali su igrači pokazali odličan voljni momenat i dobili poslednju četvrtinu čak sa 18:5. Nemam običaj nikoga posebno da izdvajam, ali neki igrači su danas poneli veliki teret i odigrali sa znatno večom minutažom od planirane. Stefan Marković je morao da igra čak 35 minuta i borio se lavovski. Pored njega i kapiten Krstić i Bjelica davali su pravi primer mladim igračima", rekao je selektor Srbije Dušan Ivković.