Slušaj vest

Poraz ženske fudbalske reprezentacije SAD od Japana sa 2:1 u finalu tradicionalnog turnira mogao bi skupo da košta Fudbalski savez Amerike.

Razlog je bizarna tužba koju je podneo privatni tužilac Majkl Baksbaum.

FUDBALERKE POKAZALE ATRIBUTE: Najveće zvezde skinule se pred start ženskog Mundijala Foto: Brianna Capozzi/Calvin Klein / MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Pomenuti navijač je tužio Fudbalski savez svoje zemlje navodeći da ženska reprezentacija SAD nije "pokušala da pobedi" na turniru u februaru.

Baksbaum traži da mu se isplati 100 miliona dolara, kao i da dobije helikopter. Ali to nije sve. Traži da se utakmice ženske reprezentacije ne prenose na TV-u, niti da su njihove utakmice u ponudi u kladionicama, sve dok se njegova žalba ne reši.

Tužilac u svom dopisu navodi da je FS SAD "obmanjuje saveznu vladu svoje zemlje pošto nisu želele da pobede Japance, a istovremeno dobijaju novac od države".