LAKTAŠI NEOSVOJIVI: Radnički poražen od Igokee!

Drugi poraz Kragujevčana u ABA ligi

Igokea je posle velike borbe na svom terenu slavila s 91:88

LAKTAŠI - Košarkaši Igokee pobedili su u Laktašima ekipu Radničkog rezultatom 91:88 (20:28, 24:21, 17:15, 30:24) u meču četvrtog kola ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Štemberger sa 28 poena, dok je Gordić dodao 16. Kod gostiju, najbolji je bio Sili sa 17 poena, dok je Mlađan zabeležio 15.Igokea i Radnički posle četvrtog kola imaju po dve pobede i dva poraza.Radnički je vodio do 38. minuta, ali je Igokea na kraju uspela da preokrene rezultat i pobedi. Radnički je odlično počeo meč i poveo sa 10:0, a domaća ekipa je tek posle četiri minuta igre postigla prve poene. Kragujevčani su prvu četvrtinu dobili sa osam poena prednosti 28:20. Radnički je prednost od četiri do 10 poena održavao tokom cele druge četvrtine.Igokea se približila gostima na minus jedan tri minuta pre kraja treće četvrtine poenima Gordića (54:55), ali do kraja tog dela igre nije uspela i da preokrene rezultat. Radnički je potom održavao prednost sve do 38. minuta meča kada je Štemberger trojkom izjednačio na 79:79, da bi klub iz Laktaša posle slobodnih bacanja Jorovića i poveo sa 81:79. Usledila je potom penal završnica u kojoj se Igokea bolje snašla i slavila s 91:88.Crvena zvezda je ranije danas u gostima pobedila Olimpiju 62:61, dok je Solnok bio bolji od Širokog 71:69.