LAKO I UBEDLJIVO: Partizan pregazio Zadar!

Crno-beli stigli do treće pobede u ABA ligi

Košarkaši Partizana posle četvrtog kola ABA lige dele drugo mesto na tabeli sa Crvenom zvezdom sa tri pobede i jednim porazom
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su Beogradu ekipu Zadra rezultatom 80:65 (22:18, 27:14, 14:14, 17:19) u meču 4. kola ABA lige.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Žofri Lovernj sa 16 poena uz devet skokova, dok je Terens Kinsi ubacio 15. Dragasn Milosavljević je dodao 13. Kod gostiju, istakli su se Ive Ivanov i Marko Car, koji su postigli po 16 poena.Partizan je posle ovog trijumfa došao do drugog mesta na tabeli sa tri pobede i jednim porazom. Zadar je pretposlednji sa jednom pobedom i tri poraza.Partizan je vodio od početka utakmice, a meč je prelomljen krajem druge i početkom treće četvrtine kada su crno-beli poveli i sa 25 poena prednosti. Ramljak je otvorio utakmicu trojkom, ali su crno-beli odmah odgovorili i poenima Milosavljevića izjednačili. Košarkaši Partizana su se potom razigrali, Bogdanović je u finišu prve četvrtine sa dve alej-up asistencije proigrao Lovernja i Milosavljevća, pa su izabranici Duška Vujoševića na prvi odmor otišli sa četiri poena prednosti. U drugoj četvrtini prednost Partizana počela je da raste, a crno-beli su prvih 20 minuta dobili s 49:32.Početkom treće četvrtin Partizan je došao i do 25 poena prednosti (59:34). Gosti u tim trenucima nisu imali rešenja za igru crno-belih, nije ih išao šut, a prvi koš postigli su posle skoro šest minuta igre. Partizan je potom bez problema održavao prednost i rutinski priveo meč kraju.Crno-beli će naredni meč u ABA ligi odigrati 27. oktobra u Makedoniji protiv ekipe MZT Skoplje.TOK UTAKMICEPartizan je u poslednjoj četvrtini održavao visoku prednost i zasluženo je stigao do ubedljive pobede.

IV četvrtinaPartizan je i u drugom poluvremenu nastavio da gazi rivala. Crno-beli su u 26. minutu došli do plus 25 (59:34). Do kraja treće četvrtine Zadar je smanjio na minus 17 (63:46).III četvrtina

Partizan je održavao prednost od 4 do šest poena na početku druge četvrtine, a domaći su u 17. minutu serijom od 20:10 došli do plus 14 (42:28). Prednost domaćih je rasla iz minuta u minut, a Partizan je posle sjajne igre prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 49:32.II četvrtinaObe ekipe su dobro ušle u meč, ali je Partizan od početka duela držao vođstvo. Crno-beli su prvo osetnije vođstvo stekli u šestom minutu (14:10). Zadar je uspeo da stigne prednost crno-belih, ali je Partizan prvu četvrtinu rešio u svoju korist s 22:18.I četvrtinaTOK UTAKMICE