ARENA NEOSVOJIVA ZA ARMEJCE: Partizan pobedio CSKA!

TOP 16 Evrolige

Partizan je odigrao sjajan meč i u šok završnici savladao Moskovljane

Košarkaši Partizana odigrali su fantastičan meč, savladali moskovski CSKA (73:72) i ostvarili prvu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige

Izabranici Duška Vujoševića sve vreme su držali ritam sa ekipom CSKA, a jedini pad imali su u trećem kvartalu kada su Moskovljani u čijim redovima je odličnu partiju pružio Nenad Krstić, imali devet poena prednosti (39:48).

Partizan serijom 11:0 posle trojke Bogdanovića preuzima vođstvo (50:48), a poslednja četvrtina počinje rezultatom 50:50.

Prva tri poena u poslednjem kvartalu postiže Bogdanović Šest minuta pre kraja Partizan je poveo 60:57. ali je Vims sa četiri vezana poena preokrenuo sve do vezanih poena Bogdanovića i Kinzija za 65:61.

Tri minuta pre kraja nerešeno je 65:65! Trojka Bogdanovića, ali potom i Vimsa.

Tepić minut pre kraja donosi vođstvo Partizanu, ali Vims pogađa za

Bogdanović je pogodio dva od tri penala 73:72 još 24 sekunde. Vioms nije pogodio! Partizan slavi!

Treća četvrtina

Crno-beli su uzvratili dalekometnom paljbom. Trojke Kinsija i Milosavljevića, i poeni Milutinova u poslednjoj sekundi napada približili su domaćina na poen zaostatka 15 sekundi pre kraja poluvremena - 34:35.

Tri trojke u kratkom periodu, plus raspoloženi Krstić doneli su Moskovljanima osam poena prednosti u 16. minutu - 24:32.

Kinzi trojkom uz zvuk sirene za istek napada donosi crno-belima prednost 18:14 u 11. minutu. Milosavljević nastavlja seriju crno-belih, 20:14. Seriju 9:0 prekinuo je raspoloženi Krstić. Krle je do sada postigao 13 poena.

Druga četvrtina

Posle deset minuta 15:14

Posle tri ofanzivna skoka Milutinova, Partizan je zakucavanjem mladog centra 40 sekundi pre kraja prve deonice poveo 15:14

Na polovini prve četvrtine CSKA za koji je sjajno počeo Krstić vodi 9:10

Prva četvrtina

Arena nije ispunjena kao na prethodnoj utakmici protiv Reala iz Madrida, a zanimljivo je i da će gosti iz Moskve imati podršku oko 150 navijača.

U Areni su doskorašnji i sadašnji selektori Srbije, Dušan Ivković i Saša Đorđević, koji je posetio crno-bele i dan ranije na treningu. Naravno, Đorđević će ovom prilikom moći da vidi na delu srpski tri iz CCSKA, kapitena Nenada Krstića, zatim Miloša Teodosića i Vladimira Micova.

Šampion Srbije je u prva dve utakmice zabeležio poraze, od Real Madrida na svom terenu i od Bajerna u gostima i to bez pomoći prvog trenera, zbog bolesti.

Sa druge strane, CSKA je u prva dva meča zabeležio obe pobede i nalazi se na trećem mestu, iza Reala i Makabija koji su svoje mečeve već odigrali.