(VIDEO) ŠAMPION EVROPE PREJAK: Crvena zvezda poklekla u Tel Avivu protiv Makabija

2. kolo Evrolige

Crveno-beli su doživeli drugi poraz u Top 16 fazi Evrolige, pošto su u prvom kolu izgubili od Reala
1 / 2 Foto: Euroleague

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 2. kola Top 16 faze Evrolige od aktuelnog prvaka Evrope Makabija u Tel Avivu rezultatom 78:67 (21:18, 16:15, 19:16, 22:18).

Crveno-beli su tako doživeli drugi poraz pošto su u prvom kolu izgubili od Reala.

U pobedničkom timu Rendl je postigao 16 poena, Skorcijanitis 15, Pargo 12, a po deset Ohajon i Landesberg. U redovima Crvene zvezde Kalinić je postigao 18 poena, Vilijams 13, a Marjanović 10.

Crvena zvezda će u narednom kolu dočekati Galatasaraj.

Makabi je većim delom utakmice imao rezultatsku prednost, u finišu druge četvrtine prvi put poveo sa dvocifrenom prednošću - 37:27.

Zvezda je svoje pravo lice pokazala u finišu druge i početkom treće četvrtine kada je serijom poena povela 42:40.

Međutim, Makabi se ubrzo vratio u meč, i u nastavku iz minuta u minut povećavao prednost za konačnu pobedu.

Crveno-beli su trojkama održavali razliku u prvom poluvremenu, ali u finišu nisu uspeli dalekometnim šutevima da se vrate u meč.

Makabi je otvorio utakmicu sa pet vezanih poena, ali je odgovor Zvezde bio žestok. Trojkama Dangubića i Vilijamsa Zvezda je stekla prvo vođstvo u ovom meču.

Skorcijanitis je nezaustavljim u uvodnim minutama, postigao je osam poena, a Makabi je sve poene iz igre postigao upravo iz reketa.

Makabi je u istom ritmu nastavio do isteka prvih deset minuta, sve poene iz igre, ukupno 18, postigao je iz reketa. Sa druge strane crveno-beli trojkama održavaju priključak. Postigli su četiri, Kalinić dve, a Dangubić i Vilijams po jednu.

Posle prvih deset minuta Makabi vodi 21:18.

Zvezda je dobro počela drugu četvrtinu u napadu, ali u odbrani nikako ne uspevaju da odbrane reket. Makabi i dalje koristi tu prednost za lake poene.

Posle Kalinića, pogodio je i Marjanović, pa Zvezda pravi seriju 6:0 za 37:33.

Taj rezultat ostao je do isteka prvih 20 minuta.

Makabi je uspeo da uspostavi ravnotežu sredinom četvrtine, ali Zvezda i dalje dominira u skoku - 32:23 sredinom treće četvrtine.

Izraelcima je pripao finiš treće četvrtine, razigrali su se Rendl (12 poena) i Ohajon (10) poena, i pridružili Skorcijanitisu (13 poena) za 56:49 na isteku treće četvrtine.

Ritam koji je Makabi uhvatio u finišu treće četvrtine produžen je i na početku četvrte, pa Makabi u 33. minutu stiče 11 poena prednosti - 63:52.

Pargo je trojkom u 34. minutu vratio 11 poena prednosti - 66:55, a minut kasnije Rendl je sa linije penala povećao tu prednost na 68:55. Zvezda pokušava trojkama da se vrati u igru, ali ne uspeva.