ŠAMPION BEZ MILOSTI: Korać pregazio Spartak!

Još jedna ubedljiva pobeda

Aktuelne šampionke Srbije zabeležile su četvrtu vezanu pobedu u domaćem prvenstvu

Košarkašice Radivoja Koraća produžile su pobedonosni niz, pošto u u 4. kolu Ženske lige Srbije na svom terenu ubedljivo savladale ekipu Spartaka iz Subotice (66:47).

Igralo se tvrdo od starta meča, mali broj poena viđen je u prvoj deonici. Korać je kontrolisao rezultat i posle prvih 10 minuta igre imao dvocifrenu prednost (17:6).Sredinom druge četvrtine šampion pravi novu seriju, pa na poluvreme odlazi sa nedostižnih 20 poena prednosti (35:15).Trener Koraća Miloš Pavlović u nastavku meča pružio je šansu mlađim igračicama, pa se do kraja utakmice svih 12 košarkašica domaćeg tima upisalo u listu strelaca.

Najzaslušnija za novi trijumf Koraća bila je iskusna Andrijana Vasović sa 13 postignutih poena. Posebno treba istaći učinak mlade Marte Vulović, ova 15-godišnja košarkašica meč je završila sa 8 postignutih poena.

U poraženoj ekipi najefikasnija je bila Nataša Pavlov sa 12 poena.

Radivoj Korać u narednom kolu gostuje Novosadskoj ŽKA, dok Spartak dočekuje Radnički iz Kragujevca.

Rezultati 4. kola Ženske lige Srbije:

Vojvodina - Student 92:75Vršac - Šumadija 65:57Crvena zvezda - ŽKA 64:52Radivoj Korać - Spartak 66:47Kraljevo - Bor 80:37